Yılanların Öcü Fragmanı

Koliba Film tarafından yapılan Yılanların Öcü dizisi Fakir Baykurt'un AYNI adlı romanından uyarlanmıştır. Dizinin Yönetmen koltuğunda Cemal Şan otururken, kitabın dizi için senaryolaştırılma sürecinde Makbule Kosif ve Eda Tezcan bulunuyor.  49 bölüm ile 2 sezon ayakta kalabilen dizi rayting düşmesi sebebiyle final kararı almıştır. 

Dizinin başrollerinde, Cemal Toktaş, Hande Soral, Ahmet Varlı, Gözde Çığalı, Ceyda Ateş ve Burak Can yer alıyor. 

YILANLARIN ÖCÜ DİZİSİNİN KONUSU

Bayram ve annesi Irazca Karataş köyünde beraber yaşarlar. Bayram'ı annesi Zahide ile evlendirmek ister. Bayram ise Fatmaya yanıktır. Fatma'da keza öyledir. Fatma ve kardeşi Ömer anne babası ölünce amcası ve yengesinin yanına yerleşmek zorunda kalır. Yengesi ve kızı Fattma ve Ömer'i öyle mınalar ki Fatma ilk fırsatta evlenmek ister. Irazca Fatmayı istemez. Haceli ise Fatmaya çok aşıktır. Fatma Haceli ile evlenmeyi kabul ederek resmen kendi ayağına sıkar ama düşünmesi gereken bir kardeşi vardır. İçinde aşkın yangınları yanarken kendini tabiri caise cehennem ateşine atar. Haceli ile evlenir. Kara Bayram'da Zahide ile evlenir ama aralarındaki aşk bitmesi gerekirken daha da alevlenir ve bu iki evlilik deyim yerindeyse bu dörtlüyü kana bular. Önce Zahide intihar eder. Sonra Irazca mahkemelik olur. Fatma'ya tacavüz ettiği için Kamuran Bey'i vuran Kara Bayram hapise Düşer. Fatma hamiledir ve çocuğu ile ortada kalır. Bayram 5 yıl sonra hapisten çıktığından bambaşka bir hayata adapte olmaya çalışacaktır. 

YILANLARIN ÖCÜ OYUNCU KADROSU

Irazca Ana ( Rüchan Çalışkur)

Irazca Ana Kara Bayram'ın anasıdır. Herşey Haceli'nin Irazca'nın evinin önüne ev yapmak için temel kazmasıyla başlar. Irazca Ana Fatma'yı istemediğinden Bayram bir türlü saadete eremez.

Kara Bayram (Cemal Toktaş)

Bayram Irazca Ana'nın bu hayattaki tek dayanağıdır. Bayram Fatma'ya çok aşıktır. Ama annesi istemediğinden bir Türlü Fatma ile evlenemezler. Haceli'de işin içine karışınca olaylar iyiden iyiye sarpa sarar.

Fatma ( Hande Soral)

Fatma, Anne ve baası ölünce geride astım hastası kardeşi Ömer ile kalır. Amcası eve getirir. Ama amca'da hanımının sözünden pek çıkan biri olmadığından Fatma'yı uygun gördeği Deli Haceli'ye uygun görür. Fatma Bayram'a aşıktır. bir Türlü kavuşamazlar. 

Haceli ( Ahmet Varlı)

Haceli, Fatma'nın kendisini sevdiğini düşünür. bir kez o saf yüreğine Fatma'nın ateşi düşmüştür. Bayram ile kan kana Fatma için savaşır. 

Zahide ( Ceyda Ateş)

Zahide, Bayram'ı çok sever. Ama bayramdan bir türlü yüz bulamaz. Irazca Ana kendisini gelin alacaına söz verir. Bayram'ın haberi olmadan söz bile yapmaya kalkar. Sonunda Bayram'ın kalbindeki Fatma aşkını bastıramayacağını anlara ve İntihar ederek canına kıyar. 

Yılanların Öcü Oyuncuları

Yılanların Öcü . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Cemal Şan
Yapım
2014 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Show Tv

Yılanların Öcü Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »