Yalan Dünya Fragmanı

Kanal D ye ait olan D Yapım şirketi tarafından bütçesi  üstlenilen dizinin senaryosu; Avrupa Yakası, Jet Sosyete gibi yapımları kaleme alan ve yazdığı tüm dizilerde kendisine bir karakter yaratan Gülse Birsel'e ait. Dizinin yönetmenliğini Aile İşi, Yalan Dünya, Mükemmel Çift, Avrupa yakası'nın da yönetmenliği yapan Lale Atabey Özberk yapmakta. 

Dizide Gülse Birsel ve Beyazıt Öztürk, Gupse Özay, İrem Sak, Sarp Apak, Hasibe Eren, Bartu Küçükçağlayan, Altan Erkekli, Füsun Demirel, Gönül Ülkü, Öner Erkan, Derya Karadaş, Gonca Vuslateri, Ömür Arpaçı, Hakan  Meriçliler,  gibi usta oyuncular rol almakta. 

YALAN DÜNYA KONUSU

Antakya'dan İstanbul Cihangir'e taşınan Şehmuz ve Servet Kocabaş ailesinin komik ve eğlenceli hayatlarını anlatmakta.  Şehmuz bey ve Servet Hanım'ın bir kızı ve bir oğlu vardır. Kızı Gülistan Selehattin ile aile baskısı sebebbiyle gönülsüz evlenmiş birde çocukları Orçun doğmuştur. Orçun büyüdükçe Selehattin ve  Gülistan anlaşamaz. Onları barıştırmak adına İstanbula taşınan aile bir arada yaşar ve geleneklerine çok bağlıdır. Selehattin ise çapkınlıktan gözü karısını görmez, o kadar ki pavyonda çalışan bir kızı kendisine metres edinmiştir. 

Bir gün bir aileye kiraya vermek istedikleri isteddikleri daireye bir talip çıkar. Deniz Oyuncudur ve konuk oyuncu olmak için İstanbula gelmiştir. Oynadığı dizinin başrolü ayrılınca Deniz dizinin başrolü olur ve proje devam ettikçe İstanbulda kalmak zorundadır. Şehmuz bey evi vermek istemezç Deniz ve Kardeşinin harika bir aile olma planı vardır. Üstelik bu plana ev arkadaşları Açılay'da dahil olur. 

Şehmuz bey kandırılmaya devam ederken, hiç hoşalnmadığı yan komşularının foyası ortaya çıkar çıkmasına ancak Deniz'i apartmana bağlayan bir şey vardır artık. Şehmuz beyin Bekar ve yakışıklı oğlu Rıza. Rıza ve Deniz ilişkilerini yürütmeye çalışırken işler sarpa sarar. Selahattin evi Sevgilisine verme çabası içerisinde çatışmalar ve eğlenceli kavgalar yaşanmaya devam eder. 

YALAN DÜNYA OYUNCULARI

Deniz (Gülse Birsel)

Deniz; Dizilerde ara ara oyunculuk yaparken bir  anda başrol olup hayatının fırsatını yakalayan 34 yaşında bir kızdır.

Şehmuz Kocabaş (Altan Erkekli)

Şehmuz; Antakya'dan kendi elleriyle kurduğu kızının evliliğini kurtarmak için İstanbula taşınmış bir aile babasıdır. Ailesine çok düşkün ve kuralları olan bir babadır.

Servet Kocabaş (Füsun Demirel)

Servet; Kocasına itaatkar, oldukça evine düşkün bir annedir. Tek düşündüğü şey evin temiz ve düzenli olması. 

Gülistan (Hasibe Eren)

Gülistan; Tüm hayatı kocasının çapkınlarını ispatlayabilmek adına geçmiş, İstanbula taşınmanın direk sosyeteye giriş olduğunu düşünen lafını çok esirmeyen biridir.  Bir çocuk annesidir. Kocası gibi kendince problemleri olan oğlu Orçun. 

Selehattin (Olgun Şimşek)

Selehattin; Şehmuz Bey'in Çapkın, kurnaz, hilebaz damadıdır. Adıyamanlıdır. Gülistan ile normal bi evlilikleri olmadığından işi gücü çapkınlık ve kolay yoldan para kazanma derdidir.

Rıza (Beyazıt Öztürk)

Rıza Kocabaş; Şehmuz Beyin bekar yaşayan oğludur. Babasının zorlaması ile sevmediği bir kız ile nişanlamış ama sonra kalbini Deniz'e kaptırmıştır. 

Yalan Dünya Oyuncuları

Yalan Dünya . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Jale Atabey Özberk
Yapım
2011 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Kanal D

Yalan Dünya Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »