Sultan Fragmanı

Kanal D'de yayınlanan Sultan dizisinin yapımcılığını İstanbul Mass Media üstlendi. Sultan dizisinin bölümlerini Şengül Halat, Azime Kanal, Yıldız Hülya Bilban yönetti. Seray Şahiner, Bilgin Bayazıt, Okşan Tavaslıoğlu senaryoyu kaleme alan isimler oldu. İlk bölümü 28 Mayıs 2012 tarihinde Kanal D'de ekranlara gelen Sultan dizisi 20 bölüm devam etti. 29 Ekim 2012 tarihinde yayınlanan final bölümüyle ekranlara veda etti.

Sultan dizisinin oyuncu kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Merve Altınkaya, Orhan Şimşek, Orhan Güner, Settar Tanrıöğren, Nur Sürer, Seray Gözler, Hüseyin Karataş, Hande Dane, Esra Kızıldoğan, Haluk Cömert, Ebru Ojen Şahin, İbrahim İris, Hakan Karsak, Nazmi Kırık, Meriç Aral, Burak Temiz yer aldı. 

Sultan dizisi konusu

Sultan ve Şeyhmus birbirini çok severek evlenir. Ancak Sultan'ın babası Aziz bu birlikteliğe karşı olduğundan kızını tek kalemde siler. Evlenmelerinin ardından Diyarbakır'dan Fransa'ya gider. 15 yıl boyunca kendisinden haber alınamaz. Tam 15 yıl sonra Diyarbakır'a gelir ve yanında küçük bir çocuk vardır. Fransa'da bir kadınla beraber olan Şeyhmus, François adında bir çocuk sahibi olmuştur. Sultan 15 yıldır ortalarda olmayan Şeyhmus'a büyük bir öfke duymaktadır. Başka bir kadından çocuk sahibi olmasıysa öfkesini anlatılması imkansız noktalara çıkarır. Diyarbakır'a temelli dönen Şeyhmus, oğlunu buradaki yaşama adapte etmek zorundadır. Öte yandan yaptığı hataların ardından çok aşık olduğu Sultan'a kendini affetirmelidir. Sultan, 15 yıl boyunca görmediği Şeyhmus'a büyük özlem duymaktadır ancak Şeyhmus'un yaptıklarını sindirmek onun için kolay olmayacaktır. Şeyhmus'un gelmesinin ardından kendi ayaklarının üstünde durmak isteyen Sultan, Şeyhmuslar'ın konağından ayrılarak kendi başına yaşamaya başlar. Sultan'ın babası Aziz ve Şeyhmus'un babası Zülfikar'da yıllar önce çok iyi bir dostluğa sahiptir. Sonrasında yaşadıkları bazı anlaşmazlıklar nedeniyle dostlukları bir anda bozulur. Aziz'in Sultan ve Şeyhmus arasındaki evliliğe karşı çıkmasının asıl sebebi de budur. Sultan evlendikten sonra Şeyhmus'un yokluğunda kayınbabası Zülfikar ve ailesiyle birlikte kalmıştır. Sultan ve babası Aziz arasındaki küslük hala ilk günkü gibidir. Sultan, Sultan karakterinin Diyarbakır'da yaşadıklarını konu alan Dram, Romantik ve Komedi türündeki televizyon dizisidir.

Sultan Oyuncuları

Sultan . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Azime Kanal
Yapım
2012 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Kanal D

Sultan Son Bölüm Fragmanı

1 2 »