Şubat Fragmanı

2012 yılında TRT1 adına Eflatun Yapım tarafından yapılan Şubat dizisi  32 bölüm ekranlarda kalmıştır. Şubat Dizisinin yönetmenliğini Ahmet Volkan Kocatürk yaparken dizinin kaleminde Onur Ünlü ve Emin Gürsoy yer alıyor. 

Şubat dizisinin başrollerinde Melisa Sözen, Alican Yücesoy, Türkü Turan, Musa Uzunlar yer alıyor. 

ŞUBAT DİZİ KONUSU

İstanbul'un yer altı diye tabir edilen, kağıt toplayıcısı, tinercisi, dilencisi, uyuşturucu kullananı ve sokaklarda kalan evsizleri. Hepsi ama hepsinin hayatlarının güzel bir çocuk olarak doğmuşşken yollarının kesiştiğini anlatıyor. Öte yadan kendisine çok fazla güvenen genç bir kadın. Büyük bir  televizyon kanalında yol ve trafik haberlerini sunmakla görevli spiker. Ailesinin  sosyetedeki ünü  ve babasının geçmişteki konumu aslında bu işe ihtiyacının olmadığını ama kendi ayaklarının üzerinde durmanın bir kadını nasıl güçlü yapacağını göstermektedir.

Gelelim dizinin isminide üzerinde taşıyan Şubat kararkterine. Şubat sokaklarda kalan kendisini dipsiz bir çukurun içinden çıkartarak büyüten manevi babası Aziz ile yine sokaklara kalan bir gençtir. Aslında  yetimhaneye verilmiş sevgi bekleyen çocukken çok özel yetenekleri onun artık yetimhanede kalamayacağını gösterir. Yüzünde kocaman bir yara ile bir çukurun içinde adeta ölümü bekler.  

Dizinin gizemli karakteri Aziz baba, sokaklarda  kağıt ve eşya toplayarak yaşar. Bir gün bir şubat soğugunda o minicik çocuğa rastlar. Çukurda, yüzünde kocaman bir yara ve korkmuş. Alır bakar ve 25 yıl o çocuğa babalık yapar. 

Şubat büyüyüp delikanlı olduğunda 25 yıl sonra  televizyon haberlerinde o güzeller güzeli Yağmur'u görür. Ona aşık olur ve Yağmur'un hayatına bir şekilde girerek yollarının kesiştiğini gösterir.

ŞUBAT OYUNCU  KADROSU

Yağmur (Melisa Sözen)

Yağmur haber spikerliği yapmaktadır. ailesi sosoyetede ünlüdür. Ancak Yağmur bu ünü kullanmak yerine kendi ayakları üzerinde durmayı tercih eder. tek amacı babasının katilini bulmaktır ve bunu yapması için ihtiyacı olan tek şey Şubat'tır.

Şubat ( Alican Yücesoy)

Şubat yetimhaneye bırakılmış bir çocukken yetimhaneden kaçar. küçücük çukurda ölümü beklediğinde karşısına Aziz baba çıkar. Şubat büyüyüp delikanlı yaşlarının sonlarında TV'de Yağmur'u görör ve ona aşık olur. Yağmur'un hayatına girerek yollarının keşişmesi için bir sürü sebeb olduğunu ona gösterir.

Şubat Oyuncuları

Şubat . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Eflatun Yapım
Yapım
2012 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Şubat Son Bölüm Fragmanı

1 2 »