Son Destan Fragmanı

2017 yılında TRT 1 tarafından ekranlara gelen Son Destan dizisinin yapımcılığını BKM yapım şirketi üstlenirken dizi Necati Akpınar imzası taşımaktadır. Yönetmen koltuğuna Yağız Alp Akaydın ve Mert Baykal oturmaktadır. 2.Dünya savaşından sonra meydana gelen karışıklıklar ana konusunu oluştururken, dizi Mudurnu'da çekilmiştir. Son Destan dizisinde Bülent İnal, Sedef Avcı, Selçuk Yöntem, Fatih Artman, Ecem Çalık ve Ekin Türkmen gibi birbirinden deneyimli ve başarılı oyuncular yer almaktadır.

Son Destan dizisinin konusu

İzleyen herkesin muhakkak kendisinden bir kesit bulabileceği bir göç hikayesini temelinde barındırmaktadır. Savaş anında yaşanılan arbede yitip giden hayatlara ve harabeye dönen yerlere dönüşür. Geride kalanların tekrar hayata bağlanabilmek adına verdiği çaba ve gidenlerin acısı onların hayatlarında asla doldurulamayacak boşluklara sebep olur. Herkes öyle bir telaşa girer ki ortaya koskocaman bir 'ben' duygusu çıkar. 

İşte herkesin aç bir kurta dönüştüğü bu ortamda 'Kimse beni adi bir hırsıza çeviremez!' diyerek dolanan, etrafındaki kimse gibi olmayan bir Destan vardır. Mücadeleci ruhuyla dikkat çeken Destan, asla kimseye boyun eğmeyen bir karakter olmasına karşın ona bahşedilen hayat kişiliğine ve karakterine ters düşmektedir. Yaşadıkları topraklarda memleketi sömüren toprak ağaları buğdayı el altından tüccara satıp milleti açlığa sürüklemektedir. Varlık içinde yokluğu yaşayan halk çaresiz kalmıştır. Sabaha çıkabilirmiyiz korkusu ile yaşayan insanlar bir de açlıkla sınanmaya başlayınca artık insanlar isyan etmeye başlar. Destan bu olaya kayıtsız kalamaz ve kendini toprak ağaları ile karşı karşıya bulur. Sadece kendi çıkarları için değil, haksızlığa uğrayan herkesin hakkını aramak için mücadele etmeye başlar.

Kötülere karşı açtığı bu insanlık savaşında öz kardeşi Halit'i de karşısında görmek onu her şeyden daha çok yaralamaktadır. Bu iki kardeşi ayrı düşüren sistem bununla da yetinmeyip diğer kardeşi Şahsine'yi de ondan koparmaktadır. En büyük düşmanı Yavuz Ağa ve canından can olan kardeşi Yavuz Destan'ı alt edebilmek için her yolu denemeye başlarlar. Zor günler geçirdiği bu dönemde savaş açtığı Yavuz Ağa'nın kızı Nergis Destan'ı görmüş ve ona aşık olmuştur. Daha önce kalbinin kapılarını kimseye açmayan Destan, daha önce hiç görmediği bir güzelliğe sahip olan bu kıza kayıtsız kalamamıştır. Mantığı ve duyguları arasında gidip gelirken aynı zamanda haksızlığa ve zulme uğrayan herkes için mücadele etmeye devam eder.

Son Destan Oyuncuları

Son Destan . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Şenol Sönmez
Yapım
2017 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Son Destan Son Bölüm Fragmanı

1