Sevdaluk Fragmanı

Başrollerini Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ'ın paylaştığı Sevdaluk dizisi BKM Film tarafından yapılmıştır. 2013 yılında yönetmenliğini Tankut Kılınç ve senaryosunu ise Yıldız Bilgin Bayazıt, Fikret Bekler, Gülay Batur, Hande Alp, Gürhan Özçiftçi üstleniyor. 

Karadeniz'in hırçın dalgaları gibi aşklarında hırçın olduğunu anlatan Sevdaluk dizisi Sevdanın başka bir boyutunu seyirci ile buluşturuyor. 20 bölüm devam eden dizi rayting kaybı nedeni ile veda kararı alıyor. 

SEVDALUK KONUSU

Çamlıhemşin'e ait Şenyuva köyünde  her yıl bir karadeniz müzikleri festivali gerçekleşir. Köyün ileri gelenlerinden Ali İhsan'ın dedesinin o gün festival eşliğinde dikilen heykelinin açılışı yapılacaktır. Ali İhsan'ın gençken kalbimde fırtınal koparan bir kadın vardır. Ondan bedenen ayrı kalmış ancak ruhen ondan hiç kopmamıştır. Köyün Muhtarı Ali kocabaş'ın sevdalulara gönül vermiş eşi Hilmiye, Ali İhsan ve Adalet'in yıllar sonra yuvasını kurmaya söz vermiştir. 

Köye Adalet'in yeğeni Orhan  ile beraber köye Denise de gelmştir. Denise Ali ihsan'a öyle maillidir ki ayrı da olsalar Adalet'in kıskançlık damarları bir karadenizli nidasıyla kabarmış bütün köye sağnak sağnak yağmaya hazırlanır. 

SEVDALUK OYUNCU KADROSU

Adalet ( Demet Akbağ)

Adalet tam bir karadeniz kadınıdır. Adı gibi adaletli olan Adalet Hanım köylerinde kendi evini pansiyona çevirmiş işletmektedir. Gençliğinde aşık olduğu Ali İhsan ile kavuşamamış ama yıllar onun aşkından hiç bir şey götürmemeiştir. 

Ali İhsan ( Erdal Özyağcılar)

Ali İhsan'da Adalet gibi ona gençliğinden beri aşık ancak kavuşamamıştır. Babası bu köy için önemli işler yaptığından heykelini köylünün kararı ile köy meydanına dikerler. 

Muhtar Ali (Cengiz Bozkurt)

Muhtar Ali Şenyuva'nın muhtarıdır. Hilmiye ile evlidir. İşi gücü az paraya çok toprak toplamak ve köyü beton yığınına çevirmektedir. 

Sevdaluk Oyuncuları

Sevdaluk . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Yüksel Aksu
Yapım
2013 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Show Tv

Sevdaluk Son Bölüm Fragmanı

1 2 »