Sevda Kuşun Kanadında Fragmanı

TRT1 ekranlarında 2016 yılında yapılan ve 31 bölüm devam eden Sevda Kuşun Kanadında dizisinin yönetmeni Ayhan Özen olmuştur. Dizi2 sezon ayakta aklabilmiştir. Sezon dizisidir. 1968- 1970 yılları arasındaki Siyasal meseleler ve Ülkücü gençliği anlatmaktadır.

Dizinin Başrollerinde, Murat Ünalmış, Yavuz Bingöl, Oktay Berber,  Sevtap Özaltun rol almaktadır. 

SEVDA KUŞUN KANADINDA KONUSU

1968 ve 1970 yılları aradında Arif Ünlü'nün imam hatip mezunu olmasından ötürü Hukuk fakültesine giremediğini, Ülkücü gençliğin, solcu öğrencilerin okullarda yaşadığı sıkıntılar ve bugünki paralel devlet yapılanmasının o dönemdeki yapılanma ile nasıl örtüştüğünü gözler önüne seren bir dizidir. 

SEVDA KUŞUN KANADINDA OYUNCU KADROSU

Arif Ünlü  (Murat Ünalmış )

Küçüklüğünda babası ölmüştür. Aile baskısı ile İmam Hatip okumuş ancak Avukat olup babasının katilini bulmak istemektedir. Bu azimle Hukuk fakültesini kazanır fakat İmam Hatip çıkışlı olması o dönemdeki en büyük engelidir. Çünkü Din ve Devlet işleri bir arada olması imkansıza yakındır. ama Arif herşeye göğüs gere ve sonunda avukat olur. Nİtekim babasının katilini de bulur ama önündeki en büyük engel aşık olduğu Tümay Erbay'ın babasıdır.

Tümay Erbay (Sevtap Özaltun)

Tümay, Arif'in üniversitede sınıf arkadaşı aynı zamanda aşık olduğu kadındır. Babası Arif'in abasının katilidir. Babası ile görüşleri uyuşmadığı için baba-kız ilişkisi yok denecek kadar azdır.  Üniversitedeki solcu gençliğin başında gelmektedir.

 Zafer Erbay (Yavuz Bingöl)

Yavuz Erbay,  Kontrgerilla'dır. Eski bir NATO  üyesidir.  Derin devlat bağlantıları yüzünden yıllar önce Arif'in babasını öldürmüştür. yıllar sonra Arif kendisini bulur suçunu ortaya çıkaracakken Tümay ile ilişkisileri Yavuz Erbay'ı ele veresindeki en büyük engeldir. 

Sevda Kuşun Kanadında Oyuncuları

Sevda Kuşun Kanadında . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Ahmet Tezcan
Yapım
2016 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Sevda Kuşun Kanadında Son Bölüm Fragmanı

1 2 »