Şefkat Tepe Fragmanı

Terör lanetinin yıllardır hüküm sürdüğü Güneydoğu'da yaşamak bir işkencedir. Bu topraklarda hayatta kalmak büyük bir sabır ve mücadele gerektirmektedir. Evlatlarının acısı ile ciğerleri yanan anne ve babaların dua edip boyun eğmekten başka çareleri de yoktur. Bu bölgede vatani görevlerini yerine getiren gencecik askerler, teröre kurban gitmekte ve ebeveynleri gözleri yaşlı bir şekilde evlatlarının ölüm haberlerini almamak için gün boyu dua etmektedir. Yaşanılan tüm acılar bu bölgede tek bir nedenden dolayı çıkmaktadır. Sadece askerler değil o bölgede yaşayan köylülerde bu katliamdan ne yazık ki nasibini almaktadır. Evlatlarını dağa çıkarmaları için büyük bir baskı altında tutulan askerler karşı geldikleri takdirde kimi zaman öldürmekle kimi zaman hayvanlarının telef olmasıyla kimi zamanda evlerinin yakılması ile tehdit edilmektedir. Yani köylüler de en az Türk askerleri kadar zor durumdadır. Besbelli yıllardır süre gelen bu dava ne bitmiştir ne de bitebilecektir. Arada yitip giden sadece anne ve babaları tarafından dört gözle beklenen ana kuzularına ve masum köylülere olmaktadır.

İlk olarak 6 Kasım 2010 tarihinde seyirciye sunulan Şefkat Tepe dizisinde yıl olarak 1997 yılından bahsedilmekte ve mekan olarak da Güneydoğu Anadolu'da yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Yayını Stv tarafından yapılan Şefkat Tepe dizisinin yapımını ise Ser Film üstlenmektedir. Dram türünde olan bir televizyon dizisidir. Yapımcılığını Melih Sezgin'in üstlendiği dizinin yönetmen koltuğuna ise Abdülkadir Ceylan oturmaktadır. Dizinin senaryosu ise Samim Tutku tarafından kaleme alınmaktadır. Başrollerini Mert Kılıç ve Aslıhan Güneri'nin paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Sabri Özmener, Ertuğrul Şakar, Hüseyin Erkanlı, Aydan Burhan, Serkan Bilgili, Ayhan Bozkurt, Muzaffer Kuşçu, Ümit Sergen, Fehmi Gökdeniz, Gamze Topuz, Emrah Girgin, Aylin Yardımcı, Çağatay Çiftçi, Eren Vurdem, Revşan Genç ve Erkan Bektaş gibi birbirinden deneyimli oyuncular yer almaktadır. Dizi toplamda 4 sezon ve 158 bölüm yayınlanarak 5 Temmuz 2014 tarihinde final bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

Şefkat Tepe Dizisinin Karakterleri

Doktor (Bora Karakul): Önceleri teröritlere hizmet eden doktor Devran daha sonraları yola gelmiş ve vatanı için hizmet etmeye başlamıştır. Üç çocuk babasıdır.

Yüzbaşı Serdar (Mert Kılıç): Sungurlar Timi'nin komutanıdır. Fedakar, mert, cesur ve azimli bir karakterdir.

Şefkat Tepe Oyuncuları

Şefkat Tepe . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Abdülkadir Ceylan Ede
Yapım
2010 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Stv

Şefkat Tepe Son Bölüm Fragmanı

1 2 »