Sakarya Fırat Fragmanı

Sakarya Fırat, 16 Aralık 2009 tarihinde TRT1 ekranlarında yayın hayatına başladı. Senaryosunu Süleyman Çobanoğlu'nun yazdığı, yapımcılığını Osman Sınav'ın üstlendiği başarılı dizinin yönetmenliğini ise Veli Çelik yapmıştır. Türkiye gündemi ve siyasi gelişmelerinde konu alan dizinin çekimleri Isparta'nın Atabay ilçesinde gerçekleşmiştir. Sakarya Fırat 12 Haziran 2013 tarihinde yayınlanan 151. bölümüyle ekranlara veda etti.

SAKARYA FIRAT OYUNCULARI

Sakarya Fırat dizisinin başrolünde İsmail Hakkı ve Tayanç Ayaydın yer alırken, dizide Deniz Arna, Barış Alpaykut, Mehmet Çepiç, Zerrin Sümer ve Sait Genay rol aldı.

SAKARYA FIRAT KONUSU

Türk Televizyon ekranlarının ilk askeri dizileri arasında yer alan Sakarya Fırat, onlarca yıldır Türkiye'de yaşanan terör faaliyetlerine karşı verilen mücadeleyi ekranlara taşıdı. Dizi, Şırnak Çeliktepe Karakolu'nda görevli Uzman Jandarma Osman Kanat'ın ve aynı karakolda görev alan Mehmetçiğin ve bölge insanının verdiği yaşam mücadelesini konu alıyor. Terörist Küpeli Nejla, Bakır ve Miro'nun Çeliktepe Karakolu'na bitmek bilmeyen eylemleri devam ederken Uzman Jandarma Osman Kanat ve Mehmetçik vatan topraklarını korumak için canları pahasına mücadele edecekler.

SAKARYA FIRAT KARAKTERLERİ

Tayanç Ayaydın | Uzm. J. II. Kad. Çvş. Osman Kanat
Osman, ailesinin izni olmamasına rağmen, gönül verdiği askerlik mesleğine kavuşmak için kimselerin haberi olmadan sınava girmiştir. Sınavı kazanan Osman, mesleğinde gösterdiği başarıyla herkesin takdir ettiği isim olmayı başarmıştır. Mesleğini keskin nişancı olarak sürdüren Osman'ın ülkesi uğruna yapmayacağı birşey yok.

İsmail Hakkı Ürün | Astsb. Kd. Bçvş. Durali Tahtakılıç
40'lı yaşlarında... Emekliliğine sayılı günler kalmasına rağmen, hala doğuda görev yapmaktadır. Karakoldaki herkesten daha tecrübelidir. Karakolda komutandan ziyade herkesin derdine derman olmaya çalışmıştır. Gökhan Soylu | Asteğmen Hakan Küçükarslan Sivilde edebiyat öğretmeni olan Hakan, askerlik görevini asteğmen olarak icra etmektedir. Dizinin ilk bölümünden 113. bölümüne kadar rol alan Hakan, üsteğmen rütbesiyle şehit olmuştur.

Barış Alpaykut | Tğm. Uğur Kutlu
Dizinin 116. bölümünde hikayeye Teğmen Uğur Kutlu karakteriyle dahil olan Barış Alpaykut final bölümüne kadar rol almıştır.

Erkan Kolçak Köstendil | Er Mahmut Karakum
Günümüzün popüler oyuncuları arasında yer alan Erkan Koçak Köstendil dizide Er Mahmut Karakum karakterine hayat verdi. Diyarbakırlı olan Mahmut, karakolda herkesin sevgisini kazanmayı başarmış ve Gülüm Mahmut lakabıyla bilinmektedir. Dizide Çaycı rolünde olan Mahmut, 105. bölümde gerçekleşen baskında şehit olmuştur.

Oktay Kaynarca | Bnb. Mevlüt
Diziye Binbaşı Deli Mevlüt karakteriyle dahil olan Oktay Kaynarca, 2 bölüm konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Sarp Levendoğlu | Yzb. Altan Barut
Şimdilerde Savaşçı dizisinde Yüzbaşı karakteriyle rol alan Sarp Levendoğlu, Sakarya Fırat dizisinde 6 bölüm konuk oyuncu olarak Yüzbaşı Altan Barut karakterine hayat verdi.

Sakarya Fırat Oyuncuları

Sakarya Fırat . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Osman SINAV
Yapım
2010 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
trt1

Sakarya Fırat Son Bölüm Fragmanı

Sakarya Fırat 150. Bölüm Sakarya Fırat150. Bölüm
6.940 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 149. Bölüm Sakarya Fırat149. Bölüm
5.756 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 148. Bölüm Sakarya Fırat148. Bölüm
5.580 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 147. Bölüm Sakarya Fırat147. Bölüm
4.792 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 146. Bölüm Sakarya Fırat146. Bölüm
4.765 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 144. Bölüm Sakarya Fırat144. Bölüm
5.343 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 143. Bölüm Sakarya Fırat143. Bölüm
7.032 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 142. Bölüm Sakarya Fırat142. Bölüm
7.210 kez izlendi.
Macera
Sakarya Fırat 141. Bölüm Sakarya Fırat141. Bölüm
5.588 kez izlendi.
Macera
1 2 3 4 5 »