Şahin Tepesi Fragmanı

Ay Yapım tarafından atv için hazırlanan Şahin Tepe dizisinin senaryosu, Medcezir, Kuzey Güney, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Aşk-ı Memnu gibi bir çok başarılı yapımda imzası olan Melek Gençoğlu tarafından yazılıyor. Yönetmen koltuğunda Hilal Saral'ın yer aldığı dizinin yapımcılığını da Kerem Çatay ve Pelin Diştaş Yaşaroğlu üstleniyor.

Oyuncu kadrosunda Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Aybüke Pusat, Boran Kuzum, Mustafa Mert Koç ve Leyla Tanlar gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizi ilk bölümüyle 23 Kasım Cuma ekranlara geldi.

ŞAHİN TEPESİ KONUSU

Varlıklı bir ailenin reisi olan Mithat Şahin, küçük yaşlarda anne ve babasını kaybeden, hayatta bir başına kalan Tuna'ya (Zerrin Tekindor) sahip çıkar. Tuna'yı kızı Melek'ten (Ebru Özkan) ayrı tutmamış ve hayatı boyunca öz kızı gibi ilgilenmiştir. Tuna'nın oyununa gelen Melek hiç yapmayı olaydan sorumlu tutulur, ve babası evde kovup, mirasından mahrum eder. Ailesinden uzakta yeni bir yuva kuran Melek, yıllar sonra babaevine, babasının ölüm haberiyle döner. Babaevine iki çocuğuyla, dul bir bayan olarak dönen Melek, babasının vasiyetinde kendisini affettiğini ve mirasından pay bıraktığını öğrenir. Bu haber sadece Melek'i değil, Tuna'yı da şaşırtır. Mithat Bey'in mirasından Melek'in pay sahibi olmasını kabullenemeyen Tuna, babasının ölümünün arkasındaki sırrın ortaya çıkmasından çok korkmaktadır.

ŞAHİN TEPESİ OYUNCULARI

Zerrin Tekindor (Tuna Akdora)

Küçük yaşlarda anne babasını kaybeden, hayatta yapayalnız kalan Tuna, başarılı iş adamı Mithat Şahin tarafından büyütülmüştür. Ailesine düşkünlüğüyle bilinen Tuna iş hayatında da çok başarılıdır. Büyük bir kozmetik firmasının sahibi olan Tuna'nın hayatı Mithat Şahin'in ölümüyle alt üst olacaktır.

Ebru Özkan (Melek Özden)

Mithat Şahin'in kızı. Tuna'nın kendisine oynadığı oyun sonrası babası evden kovmuş ve mirasından med etmiştir. Varlıklı bir ailede büyüyen Melek, evden kovulduktan sonra bir çok zorlukla karşı karşıya kalmış ve hepsinin üstesinden gelmeyi başarmıştır. Babasının ölüm haberiyle babaevine gelen Melek hiç beklemediği bir haberle karşı karşıya kalacaktır. Melek'in eve dönüşü bir çok değişime yol açacak ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.

Murat Aygen (Demir Akdora)

Demir Akdora'da Tuna gibi anne ve babasını küçük yaşlarda kaybeden, Mithat Şahin'in bursuyla okuyan kişilerden biridir. Öğrenim hayatını bitirdikten sonra Mithat Şahin'in şirketlerinden birinde işe başlamış ve kendini ispatlamayı başarmıştır. Gençlik yıllarında Melek ile ilişkisi olan Demir, Melek'in evden uzaklaştırılmasının ardından Tuna'nın ilgisine karşı koyamayıp evlenmiştir. Evliliğinden iki çocuğu olmuş ancak hiç bir zaman Tuna'ya aşık olmamıştır. Demir'in bugüne kadar aşık olduğu tek kişi Melek olmuştur. Melek'in eve dönüşüyle Demir'in de hayatı alt üst olacaktır.

Aybüke Pusat (Verda Özden)

Babasını küçük yaşlarda kaybetmenin verdiği olgunlukla büyüyen, Melek'in üzerine titrediği kızı. 23 yaşında, kimya mühendisliği son sınıf öğrencisi. Annesi gibi asi ve inatçı karakteriyle dikkat çeken Verda, babasının ölümünde annesinin büyük destekçisi olmuştur.Annesinin hayatını karartan Tuna'nın oğlu Efe'ye duyduğu aşk hayatında büyük değişiklere yol açacaktır.

Boran Kuzum (Efe Akdora)

Akdora ailesinin veliahtı, Tuna ve Demir'in tek oğlu. Varlık içinde hayatta istediği herşeye ulaşmanın kolaylığıyla büyüyen Efe'nin daha önce hiç ciddi bir ilişkisi olmamıştır. Melek'in kızı Verda'ya aşık olacak. Verda'nın aşkıyla olgunlaşan Efe, ailesini karşısına alacak ve hayatı tamamen değişecek.

Mustafa Mert Koç (Cem Özden)

Melek'in 21 yaşındaki oğlu. Babasının ölümünün ardından annesi ve kardeşi gibi sağlam duramamış, güven problemi yaşamaya başlamıştır. Dedesinin cenazesinde karşılaştığı Deniz'den hoşlanacak. Bu hoşlantı ilerleyen zaman içerisinde aşka dönüşecek.

Leyla Tanlar (Deniz Akdora)

Güzelliğiyle herkesin dikkatini çeken Deniz, Demir ve Tuna'nın kızıdır. 19 yaşındaki Deniz, güzelliğini annesinden almış ancak karakter olarak yakından uzaktan alakası yoktur. Ailesinden beklediği ilgiyi göremeyen Deniz, köşkün kahyasının oğlu Mete ile yakınlaşacak. Ailesininde bu ilişkiye onay vermeyeceğini bilen Deniz, zaman geçtikçe Mete'den uzaklaşacak ve Cem ile yakınlaşacak.

Şahin Tepesi Oyuncuları

Şahin Tepesi  . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Hilal Saral
Yapım
2018 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
atv

Şahin Tepesi Son Bölüm Fragmanı

1