Papatyam Fragmanı

Papatyam, Mint Productions'ın yaptığı ve Star TV'de yayınlanmış komedi türündeki dizidir. Murat Aras'ın senaristliğini yaptığı dizide Bora Tekay yönetmen olarak yer almıştır. Papatyam'ın başrollerini yılların usta oyuncusu Metin Akpınar, Nilgün Kasapbaşoğlu ve Deniz Oral oluşturmuştur. İlk bölümüyle 6 Ocak 2009 tarihinde karşımıza çıkan dizinin final bölümü 28 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmıştır.

Papatyam konusu

Başından geçen 3 evlilik de başarısızlıkla sonuçlanan Necati, çapkın bir adamdır. Yalnızlık bir gün canına tak eder ve yeni bir eş bulmak umuduyla evlilik programına katılmayı düşünür. Babalarının mirasının tehlikeye gireceğini düşünen iki oğlu bu fikre karşı çıkar. Her şeye rağmen programa katılan Necati bir türlü istediği kriterlere uyan birini bulamaz. O anda seyirciler arasında oturan Feride'yi görmesiyle tutulması bir olur. Ne yapar ne eder onu da programa dahil eder. Feride, kocası tarafından aldatıldıktan sonra iki kızıyla yaşamaya başlayan bir kadındır. Ancak önce büyük kızı evlenip yuvadan uçar. Küçük kızıysa burs kazanarak Ankara'ya üniversite okumaya gider. İki kızının yanından ayrılması onu tek başına bırakır. Kızını okutan bir anne olan Feride artık maddi olarak zorluk çekmektedir. Buna karşın evlenmek gibi bir düşüncesi yoktur. Ta ki evlilik programına katılan Necati'ye kadar. Konuşup kaynaşan Necati ve Feride bir kez daha aşık olarak ikinci baharlarını yaşarlar. Ama koca bir sorun vardır. Çocukları bu evliliği asla onaylamamaktadırlar. Her şeye, herkese rağmen evlenirler ve Feride, Necati'nin evine taşınır. Böylece koca bir aile aynı evde yaşamaya başlarlar. Aynı evde yaşamaktan haz etmeseler bile bir arada yaşamak zorundadırlar artık. 

Papatyam karakterleri ve oyuncuları

Necati (Metin Akpınar)

3 evlilik yapan Necati'nin tüm evliliklerinin sonu boşanmayla bitmiştir. Bu evliliklerde iki farklı kadından iki oğlu olur. Kendini sağlıklı ve stressiz bir hayat yaşamaya adar. Ancak yalnız olması nedeniyle bunları yapamadığını düşünür. Bu nedenle bir kez daha evlenmek için gittiği evlilik programında aşkı bir kez daha tadar. 

Feride (Nilgün Kasapbaşoğlu)

Aldatılmış bir kadın olan Feride, kızlarıyla birlikte yaşamaya başlar. Ama kızları bir bir yuvadan uçar. Yalnızlığı iliklerine kadar hissetmesine rağmen evlenmek gibi bir düşüncesi yoktur. Necati'ye aşık olan Feride hayatını onunla birleştirir.

Lütfü (Deniz Oral)

Babasıyla birlikte yaşayan Lütfü, Şebnem ile evlidir. Bu evlilikten iki çocuk sahibi olmuştur. Babasının evlenme fikriyle gelmesine şiddetle karşı çıkmıştır. Ama babasının evlenmesine mani olamamıştır.

Papatyam Oyuncuları

Papatyam . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
BORA TEKAY
Yapım
2009 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

Papatyam Son Bölüm Fragmanı

1