Tanıl Yöntem Kimdir

Tanıl Yöntem
Adı: Tanıl Yöntem
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1989-07-10
Biografisi:

Tanıl Yöntem, 1989 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Doğma büyüme İstanbul'lu olan Yöntem, Yengeç Burcu'dur. Türk Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Neslihan Uzer oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Menajerliğini Levent Yöntem yapmaktadır. İlk, orta ve lise eğitimini tamamlayan Yöntem, üniversiteyi de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde bitirdi. Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Üniversiteyi aynı dönemde kendi gibi ünü oyuncu olan Yağız Can Konyalı, Elçin Afacan, Doğaç Yıldız gibi isimler ile birlikte okudu.

Tanıl Yöntem tiyatro kökenli biridir. Birçok kısa film ve tiyatro oyununda rol aldı. Altıdan Sonra Tiyatro, D22, Kadıköy Emek Tiyatrosu'nda sahne aldı. Oynadığı tiyatro oyunları ise 'Ayın Dünyaya Bugünkü Uzaklığı', 'Bir Avuç Kül', 'Birazdan Gideriz Şimdi Yağmur Yağıyor', 'Hayvan Çiftliği', 'Mahkumlar' oyunlarında rol aldı.

Tanıl Yöntem ayrıca, ünlü oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem ile akrabadır.

İlk dizi oyunculuğu deneyimini 2017 yılında Atv ekranlarında yayınlanan 'Cennet'in Gözyaşları' adlı dram dizisinde rol alarak başladı. Dizide Nejat rolüne hayat verdi. Ardından TRT1 de 2021 yılında yayınlanan 'Teşkilat' dizisinde Kasım Firawi karakterini canlandırdı. 2022 yılında ATV de yayınlanan Oktay Kaynarca nın başrolünde rol aldığı 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisinde Canberk karakterine hayat verdi. İlk sinema oyunculuğu deneyimin ise 2017 yılında 'Pizza Pizza America' adlı kısa film ile başladı. Filmde Mete karakterine hayat verdi.

Türk Telekom, Finansbank ve Paşabahçe gibi kurumsal firmaların reklam film çalışmalarında yer almıştır ve aktif oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Tanıl Yöntem uzun bir süredir kendi gibi tiyatro oyuncusu olan Gamze Güzel ile sevgilidir.

Tiyatro Oyunları:

2017 - Hayvan Çiftliği (Oyuncu)
2018 - Bir Avuç Kül (Oyuncu)
2020 - Ayın Dünyaya Bugünkü Uzaklığı (Oyuncu)
2021 - Birazdan Gideriz Şimdi Yağmur Yağıyor (Oyuncu)
2022 - Mahkumlar (Oyuncu)


Tanıl Yöntem Dizileri ve Filmleri

2017 - Cennetin Göyaşları (Nejat) (TV Dizisi)
2017 - Pizza Pizza America (Mete) Kısa Film) 
2021 - Teşkilat (Kasım Firawi) (TV Dizisi)
2022 - Ben Bu Cihana Sığmazam (Canberk) (TV Dizisi)

.

Tanıl Yöntem, Rol Aldığı Filmler

Tanıl Yöntem, Rol Aldığı Diziler