Selen Özbayrak Kimdir

Selen Özbayrak
Adı: Selen Özbayrak
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 2001-01-01
Biografisi:

Selen Özbayrak 2001 İstanbul doğumludur. Emre Ahlatlı Management Cast Ajansın oyuncusudur. 

Oyunculuk kariyerine ilk olarak tiyatro ile başlayan oyuncu tiyatro aşığıdır. Tiyatro sahnesindeki oyunculuğu ve performansı ile beğenilince 2022 yılında Star TV'de yayınlanan Yalı Çapkını dizisinden teklif aldı ve dizi de Dicle karakteri ile 17 yaşında bir kıza hayat verdi.

Selen Özbayrak'ın ilk dizi oyunculuğunu gösterdiği dizi Yalı Çapkını dizi oldu. Yapımını OGM Pictures'ın üstlendiği Yalı Çapkını dizisinin ilk bölümü 23 Eylül 2022 tarihinde yayımlandı. Yönetmenliğini Burcu Alptekin'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Barış Günger'in kaleme aldığı dram ve romantik türdeki Türk televizyon dizisidir.

Dizide Selen Özbayrak konağın hizmetlilerindendir. Esma ve Kazım'ın kızı, Dicle Seyran ile Suna'nın küçük kardeşidir. Liseyi açıktan okumaktadır. Okul hayatında pek başarılı bir öğrenci sayılmaz, yaşadığı hayatı da sevmez. Kıskanç bir kızdır. Babası Kazım, Dicle'yi de zengin bir aileye gelin vermek ister. Okumaya niyeti olmayan Dicle de ablası Suna gibi evlenerek zengin olma hayalleri peşindedir. Dizideki karakteri ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyuncu izleyici tarafından merak edilip kısa sürede en çok araştırılan isimlerden oldu. 

Güzel oyuncu, oyunculuğunun dışında, gezip görmeyi seven, sanata ve tarihi mekanlara büyük ilgi duyan, müzeleri gezen resim, tablo, sanat ve fotoğrafçılıkla ilgilenen biri.

Selen Özbayrak sosyal medyasını aktif kullanıyor. İnstagram hesabında 14 bin takipçisi bulunmaktadır. İnstagram adresi ise @selenozbayrak'dır.

Selen Özbayrak Dizileri ve Filmleri

2022 - Yalı Çapkını (Dicle) (TV Dizisi)

.

Selen Özbayrak, Rol Aldığı Filmler

Selen Özbayrak, Rol Aldığı Diziler