Pelin Uluksar Kimdir

Pelin Uluksar
Adı: Pelin Uluksar
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1994-09-25
Biografisi:

Pelin Uluksar, 1994 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Terazi burcu olan Pelin Uluksar 1,73 cm boundadır. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk hayalleri kuran ve okulunda da küçük yaşlarda çeşitli tiyatro etkinliklerine katılarak, oyunculuğa ilk adımları atmaya başladı.

İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, Pelin Uluksar, Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Uluslararası Micheal Chekhov Atölyesi nden oyunculuk eğitimi aldı ve konservatuara hazırlandı. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü'nde Şan Eğitimi alarak tamamladı. Ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

İlk oyunculuk deneyimine Fox TV'de 2016 yılında yayınlanan 'No 309' dizisi ile başladı. Ardından 2018 yılında yine aynı kanalda 'Bir Deli Rüzgar' dizisi, 2019 yılında TRT1'de yayınlanan 'Vuslat' dizisi, 2021 yılında Star TV'de yayınlanan 'Benim Hayatım' dizisi, 2022 yılında ATV'de yayınlanan 'Ben Bu Cihana Sığmazam' televizyon dizileri ile devam etti. İlk sinema oyunculuğu deneyimi ise 2020 yılında '7 Melek' adlı film ile oldu. Ardından 2021 yılında 'Küçük Yalanlar' adlı filmde rol aldı.

Pelin Uluksar Türkiye'nin önde gelen menajerlik şirketlerinden biri olan Sociaentertainment ile çalışıyor. Uluksar, kendini verdiği bir röportajda mükemmeliyetçi, sorumluluk sahibi ve disiplinli olduğunu söylerken aksi olan insanlara tahammülü olmadığını ve kendisinin de mükemmeliyetçi olmasından şikayetçi olduğunu ifade ediyor.

Pelin Uluksar iyi derecede İngilizce biliyor ve ailesinin yönlendirmesi ile 3,5 yıl Bale yapmış, Eskrim, Vokal gibi yetenekleri bulunuyor. Aynı zamanda fotomodellik yapan güzel oyuncu, bazı marka ve dergiler için fotoğraf çektirip 'Penti' gibi markaların reklam yüzü olmuştur. Usta isim Haldun Dormen yönetmenliğinde Senfonik 'Broadway den İstanbul a Müzikaller' projesinde önemli oyuncu ve özel isimlerle Pelin Uluksar da yer almıştır.

Pelin Uluksar Dizileri ve Filmleri

2016 - No: 309 (Nergis Yenilmez) (TV Dizisi)
2018 - Bir Deli Rüzgar (Melis Rengin) (TV Dizisi)
2019 - Vuslat (Nehir Deren) (TV Dizisi)
2020 - 7 Melek (Gülşah Güler) (Sinema Filmi)
2021 - Benim Hayatım (Ahu) (TV Dizisi)
2021 - Küçük Yalanlar (Eda) (Sinema Filmi)
2022 - Ben Bu Cihana Sığmazam (Süheyla) (TV Dizisi)

.

Pelin Uluksar, Rol Aldığı Filmler

Pelin Uluksar, Rol Aldığı Diziler