Osman Albayrak Kimdir

Osman Albayrak
Adı: Osman Albayrak
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1977-10-18
Biografisi:

Okullu oyunculardan biri olan ve bugüne kadar pek çok yapımda rol alan oyuncu Osman Albayrak 18 Ekim 1977 yılında İzmit'te dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından üniversite eğitimini oyunculuk üzerine alan Osman Albayrak bunun için Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Henüz lise yıllarında sahnelere ve oyunculuğa ilgi duyan Osman Albayrak üniversite eğitimi oyunculuk üzerine tamamladıktan sonra setlerde boy göstermeye başlamıştır. Bugüne kadar pek çok yapımda farklı karakterlerle seyirci karşısına çıkan Osman Albayrak oyunculuğun yanı sıra aynı zamanda yönetmenlik ve seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır. Osman Albayrak aldığı oyunculuk eğitiminin ardından ilk olarak Sırlar Dünyası - Sır kapısı adlı dizide rol almış ve mesleğe adım atmıştır.

İzmit doğumlu olan Osman Albayrak okullu oyuncular arasında yer almaktadır. Bugüne kadar pek çok televizyon dizisi ve sinema filminde rol alan oyuncu aynı zamanda tiyatroyla da yakından ilgilenmektedir. Pek çok farklı oyunla tiyatro sahnelerinde yer alan oyuncu televizyon dizileri ve sinema filmlerinin haricinde iyi bir tiyatro oyuncusudur. 2002 yılında yer aldığı ilk televizyon dizisi olan Sırlar Dünyası adlı yapımın ardından birçok dizide rol alan oyuncu özellikle rajon, mafya ve dönem dizilerinde roller almıştır. Oyuncu özellikle Diriliş Ertuğrul adlı televizyon dizisinde canlandırdığı Batuhan karakteri ile tanınmıştır. Halen oyunculuk hayatını sürdüren Osman Albayrak yönetmenlik ve seslendirme sanatçılığı yapmaya da devam etmektedir.

İzmit doğumlu olan ve hayatını İstanbul'da sürdüren oyuncu, seslendirme sanatçısı ve yönetmen Osman Albayrak özel hayatında, sinema filmi izlemek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Bir kızı olan ünlü isim aynı zamanda sosyal medya hesabını sıklıkla kullanan isimler arasındadır ve buradan hem özel hayatı hem de yer aldığı projelerle ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Sosyal medya hesabı olan İnstagramdan osmannalbayrak kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan ünlü oyuncu terazi burcudur. Yer aldığı yapımlarda daha çok yardımcı karakter olarak yer alan Osman Albayrak ayrıca şu ana kadar sadece bir yapımda yönetmen olarak yer almış ve Aşk ve Ceza adlı televizyon dizisini Kudret Sabancı ile birlikte yönetmiştir.

.

Osman Albayrak, Rol Aldığı Filmler

Osman Albayrak, Rol Aldığı Diziler

Yeter Yeter
Macera