Ömer Kurt Kimdir

Ömer Kurt
Adı: Ömer Kurt
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1971-03-08
Biografisi:

Sivas'ın Zara İlçesi'nde 8 Mart 1971 yılında dünyaya gelen Ömer Kurt ilk ve orta öğrenimini ailesinin de yaşadığı Zara İlçesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra memleketi olan Sivas'ın Zara İlçesi'nde çeşitli alanlarda ticari faaliyetler sürdüren Ömer Kurt, hayatını İstanbul'da devam ettirmek istemiş ve 25 yaşından sonra İstanbul'a taşınarak bu şehirde yaşamaya başlamıştır.

İstanbul'a taşındıktan sonra da çeşitli iş kollarında çalışan Ömer Kurt bu arada belediye tiyatrolarında oyunculuk eğitimleri almaya başlamış ve tiyatro oyunlarında küçük roller üstlenmiştir. Aynı zamanda çalışma hayatına da devam eden Ömer Kurt özel bir hastanede yöneticilik yapmaya başlamıştır. İş hayatı ile oyunculuk hayatını bir arada sürdürmeye başlayan Ömer Kurt tiyatro oyunlarının ardından ilk olarak televizyon seyircisinin karşısına Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizi ile çıkmıştır. Daha sonra 15 yıl kadar çalıştığı sağlık sektöründeki yöneticilik görevinden ayrılmış ve kendini oyunculuğa vermiştir.

İstanbul'a taşındıktan sonra oyunculuk sektörüne giren ve aldığı eğitimlerin ardından dizi ve sinema filmlerinde roller almaya başlayan Ömer Kurt ilk olarak 2010 yılında Kurtlar Vadisi Pusu ile dizi seyircisinin karşısına çıkmıştır. Daha sonra bu tür dizilerde roller almayı sürdüren oyuncu racon dizilerinin aranılan yardımcı karakter oyuncuları arasına girmiştir. Her rol aldığı diziyle ünü daha da artan alaylı oyunculardan Ömer Kurt günümüzde halen rajon temelli dizilerde roller almaya devam etmektedir. Oyuncu daha çok Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı Zafer karakteri ile bilinmektedir. Pek çok üst düzey sinema filminde de rol alan oyuncu seyirci tarafından tanınmakta ve sevilmektedir. Oyuncunun özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'daki Sivaslı Sahnesi seyirciden büyük beğeni almıştır.

Sivas'ın Zara İlçesi'nde dünyaya gelen ve eğitim hayatını bu ilçede tamamlayan Ömer Kurt balık burcudur. Memleketi ile bağını hiçbir zaman koparmayan ünlü isim, sık sık sosyal medya hesabından Sivas'la ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Ömer Kurt özel hayatında, film seyretmekten ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Oyuncu aynı zamanda iyi bir futbol izleyicisidir ve koyu bir Sivasspor taraftarıdır. Ömer Kurt halen İstanbul'da yaşamaktadır ve evli ve iki çocuk babasıdır.

.

Ömer Kurt, Rol Aldığı Filmler

Ömer Kurt, Rol Aldığı Diziler