Ogeday Girişken Kimdir

Ogeday Girişken
Adı: Ogeday Girişken
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1992-04-27
Biografisi:

27 Nisan 1992 yılında dünyaya gelen Ogeday Girişken, Adana doğumludur. Eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nde tamamlayan Ogeday Girişken, spor ile yakından ilgilendi. Fenerbahçe'de lisanlı bir sporcu olarak 10 yıl boyunca kürek takımında yer alan Ogeday Girişken, 2017 yılında Tv 8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2017 yarışmasına dahil oldu. Kişiliği ve performansı ile tüm gözleri üzerine toplayan Ogeday Girişken, yarışmanın şampiyonu olmuştur. Ardından ekranlara dizilerde rol alarak devam eden isim, ilk olarak Bir Litre Gözyaşı dizisinde Teoman karakteri ile oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra 'Astsubay Çavuş Demir Döğer' karakteri ile Savaşçı dizisine rol almıştır. Günümüzde ise Survivor 2022 All Star yarışmasında yer almaktadır.

Ogeday Girişken'in sevgilisi kimdir?

Survivor yarışmasının önde gelen ismi Ogeday Girişken'in sevgilisinin Nisa Bölükbaşı olduğunu biliyoruz. Survivor 2022 All Star yarışmasında Ogeday Girişken ve Nisa Bölükbaşı çifti karşı karşıya yer almışlardır.

Ogeday Girişken Boyu kaç, kaç kilo, nereli?

Survivor yarışmacısı Ogeday Girişken 1,68 boyunda ve 70 kilodur. Ünü yarışmacının Adanalı olduğunu bilmekteyiz.

Ogeday Girişken rol aldığı diziler

2018 Bir Litre Gözyaşı (Teoman)

2019 Savaşçı (Astsubay Çavuş Demir)

2021 Aşk 101 (Namık)

2021 Sihirli Annem (Yavuz)

2021 Alparslan: Büyük Selçuklu (Çortunel)

Ogeday Girişken babası kimdir?

Sosyal medya hesabında da sık sık ailesi ile olan karelerini paylaşan Ogeday Girişken, Cemal ve Ferdane çiftinin oğludur. Ogeday Girişken'i @ogedaygirisken adlı ınstagram hesabından takip edebilirsiniz.

.

Ogeday Girişken, Rol Aldığı Filmler