Mina Derman Kimdir

Mina Derman
Adı: Mina Derman
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 2002-04-11
Biografisi:

Mina Derman, 2002 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Koç burcu olan Mine Derman Türk dizi oyuncusudur. 1,73 cm boyunda ve göz rengi mavidir. AG Menajerlik (Aykut Gözüküçük Menajerlik) firması ile çalışmaktadır.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini MEF Okulları'nda alan Mina Derman, üniversite eğitimi için ise İtalya Milano Naba Academy Üniversitesin'e başvurarak kabul edildi ve bu üniversiteden mezun oldu. Oyunculuk derslerini Payitaht Abdulhamid dizisinde yer alan ünlü oyuncu Arif Pişkin'den aldı. Arif Pişkin aynı zamanda Mina Derman'ın özel oyuncu koçudur.

Henüz Lise ikinci sınıftayken annesinin bir arkadaşının markası için modellik yapması hayatının akışını değiştirdi.

Mina Derman ilk oyunculuk deneyimine 'İncir Ağacı' dizisi ile başladı, dizide 'İnci' karakterini canlandırdı. Daha sonra 'Bir Annenin Günahı' dizisinden gelen teklif sonrası İncir Ağacı dizisinden ayrılmak zorunda kaldı. Bir Annenin Günahı adlı dizide 'Zehra' karakterine hayat verdi. Ardından ATV'nin 'Baş Belası' adlı dizisinde 'Sıla' karakteriyle dikkatleri çeken güzel oyuncu, daha sonra Show TV'de yayınlanan oğlum dizisinde 'Ceren' karakterini ve ardından Atv'de yayınlanan 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisinde 'Suna' karakterini canlandırdı.

Doğal güzelliği ile birçok gencin de dikkatini çeken Mina Derman'ın güzelliği dışında, oyunculuk becerileri ile de geleceğin kadın başrol oyuncuları arasında gösterilmektedir.

Çocuk yaştan itibaren sanata karşı çok fazla ilgisi olduğunu ''Hep sanatla uğraştığım için kendimi her zaman üniversitede sanatın bir dalıyla ilgilenirken hayal ederdim. Görsel sanatlar ya da sahne sanatları hayalimdi. Oyuncu olmaya karar verdiğim anı da çok net hatırlıyorum. Tam üniversite için bölüm seçme zamanındaydım, o yüzden ilerde ne yapmak istediğimden emin olmam gerekiyordu. Bana oyunculuk teklifi geldi. Ben de denemek, anlamak için eğitime başladığımda bu işi yapmak istediğime hatta başka bir iş yapmayı düşünmediğime emin oldum.'' Sözleriyle ifade ediyor.

Hayvan sevgisi olan Mina Derman'ın bir de kedisi bulunmakta.

Mina Derman Dizileri ve Filmleri

.

Mina Derman, Rol Aldığı Filmler

Mina Derman, Rol Aldığı Diziler