Kerem Kupacı Kimdir

Kerem Kupacı
Adı: Kerem Kupacı
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1971-02-07
Biografisi:

Televizyon dizilerini yakından takip edenler için oldukça ünlü bir isim olan Kerem Kupacı 7 Şubat 1971 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamlayan oyuncu daha sonra kendisinin profesyonel olarak yapacağı meslek olan oyunculuk üzerine eğitim almak için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü'nde oyunculuk üzerine eğitim almaya başlamış ve bu okuldan mezun olmuştur. Okuldan mezun olduktan sonra ilk dönemlerde tiyatro oyunlarında yer alan Kerem Kupacı daha sonra dizi setlerinde yer almaya başlamış ve peş peşe pek çok dizide rol almıştır. İlk olarak 1988 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Ruhsar dizisinde rol almıştır. Bu yapımın ardından Kahpe Bizans adlı filmde Borazancı karakteriyle sinema seyircisinin karşısına çıkan Kerem Kupacı daha sonra birçok üst düzey yapımda rol almıştır.

Özellikle gençlik dizilerinde aranılan isimlerin başında gelen oyuncu peş peşe pek çok dizide yer almaya başlarken seyirci tarafından da tanınmaya ve takip edilmeye başlanmıştır. Oyuncunun özellikle tanınırlığının olduğu dizi ise Kanal D ekranlarında yayınlanan ve bir öğrenci ve okul hikayesini anlatan gençlik konulu Hayat Bilgisi adlı dizi olmuştur. Kerem Kupacı Hayat Bilgisi dizinde canlandırdığı Pikaçu (Keramettin Güçverir) karakteriyle tam bir fenomen olmuş ve seyirci tarafından çok sevilmiştir. Dizinin ana karakterleri arasına giren oyuncu seyircinin gönlünde Pikaçu olarak yer edinmiş ve hangi yapımda rol alırsa alsın akıllarda Pikaçu kalmıştır. Daha sonra dizi ve film projelerinde yer almaya devam eden ünlü isim değişik kanallarda değişik projelerde rol almayı sürdürmüştür.

Oyunculuğunun yanı sıra eğitmenlikte yapmaya başlayan ve özel kurslarla genç yeteneklere oyunculuk kursları vermeye başlayan Kerem Kupacı online olarak verdiği oyunculuk derslerini 2021 yılından itibaren yaşamaya başladığı İngiltere'den  yapmaya başlamıştır. Oyuncu İngiltere'ye yerleşmiş ve sadece rol aldığı projeler için Türkiye'ye gelip gitmeye başlamıştır. Ünlü isim Kerem Kupacı 2011 yılında yine kendisi gibi oyuncu olan Aslıhan Gürbüz ile evlenmiş ancak çift evliliklerini sürdüremeyerek 2014 yılında boşanmıştır. Kova burcu olan ünlü oyuncu halen bekar olarak hayatına devam etmektedir.

.

Kerem Kupacı, Rol Aldığı Filmler

Kerem Kupacı, Rol Aldığı Diziler