İrem Altuğ Kimdir

İrem Altuğ
Adı: İrem Altuğ
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1980-09-15
Biografisi:

Televizyon dizileri ve sinema filmlerinin beğenilen ve sık sık yapımlarda roller üstlenen başarılı oyuncularından biri olan İrem Altuğ 15 Eylül 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Ünlü isim henüz ilkokul çağlarındayken bir derginin düzenlediği çocuk güzellik yarışmasında birinci oldu ve bundan sonraki hayatı tamamen değişti. İrem Altuğ birinci seçildikten sonra çocukluk hayatı boyunca toplam 40'a yakın reklam filminde rol alarak hem setlere hem de oyunculuğa alıştı ve kendini her geçen gün daha da geliştirdi.

İrem Altuğ daha sonra orta ve liseyi Ümraniye Anadolu Lisesi'nde tamamladı ve bu dönemde İstanbul Kültür Oyuncuları Çocuk Oyuncu Topluluğu'nda yer aldı ve burada ünlü oyuncular Adnan Tonel, Gökhan İçöz, Ahmet Yirmibeş ve Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimleri aldı. İrem Altuğ, üniversite eğitimini de Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde sürdürmeye başladı. İrem Altuğ, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü yarıda bırakarak Amerika Birleşik Devleri'nde oyunculuk okumaya başladı. ABD'de San Francisco Eyalet Üniversitesi'nde oyunculuk okumaya başlayan İrem Altuğ, bu okulu bitirdi ve alışık olduğu setlerde daha yoğun yer almaya başladı.

Amerika Birleşik Devleri'nde beş yıl kalan güzel ve başarılı oyuncu bu süre içerisinde 20 kısa ve 3 uzun metraj filmde yer aldı. İrem Altuğ, beş yılın ardından Türkiye'ye döndü ve oyunculuk kariyerini burada sürdürmeye başladı. Türkiye'de yer aldığı ilk yapımlardan olan Karılar Koğuşu'nda dikkat çeken bir performans ortaya koydu. İrem Altuğ, Türkiye'ye döndükten sonra pek çok dizi ve filmde roller üstlendi ve bu rollerden başarıyla çıktı. Ünlü oyuncu halen oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Ünlü ve başarılı oyuncu İrem Altuğ, tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra dans eğitimleri de almıştır. Oyuncu üç yıl boyunca Dünya Halk Dansları, Amerikan Step Dansı ve Salon Dansları eğitimi almıştır. Bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda yer alan oyuncu ayrıca Amerika'da kaldığı sürede dans konusunda atölyeler düzenlemiştir. 15 Eylül'de dünyaya gelen ünlü ve güzel oyuncu İrem Altuğ, Başak burcudur ve İstanbul'da yaşamaktadır. Oyuncu boş zamanlarında müzik dinlemek, tiyatroya gitmek ve arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanmaktadır.

.

İrem Altuğ, Rol Aldığı Filmler

İrem Altuğ, Rol Aldığı Diziler