Hülya Duyar Kimdir

Hülya Duyar
Adı: Hülya Duyar
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1970-06-26
Biografisi:

Türk sineması ve televizyon dizilerinin yardımcı karakterlerinden biri olan ve bugüne kadar pek çok yapımda rol alan Hülya Duyar 6 Haziran 1970 yılında Sivas'ta dünyaya gelmiştir. Ailesiyle birlikte 1979 yılında Almanya'ya taşınan ünlü isim burada ilk, orta ve lise eğitimlerini tamamlamıştır. Daha sonra kuaför ve makyaj alanında eğitimler alan Hülya Duyar sahne makyajı konusunda da eğitim aldıktan sonra tiyatrolarda görev almaya ve makyaj ve kuaför olarak çalışmaya başlamıştır. Bu dönemde tiyatroyla da ilgilenmeye başlayan Hülya Duyar adım adım oyunculuğa giden yola girmiştir. 1989 yılında girdiği tiyatroda makyaj sanatçısı olarak görev alan ünlü isim daha sonra Türkiye'ye taşınmış ve burada da aynı görevini devam ettirmeye başlamıştır. Oyuncu, bu dönemde ayrıca cast direktörlüğü de yapmaya başlamıştır.

Tiyatroda makyaj sanatçısı olarak başladığı mesleki hayatına yine tiyatro oyunlarında yönetmenlik yaparak devam eden Hülya Duyar daha sonra setlerde de makyaj ve kuaför olarak yer almıştır. Ünlü ve başarılı oyuncu Hülya Duyar 2000'li yıllarla birlikte setlerde küçük rollerle kamera karşısına geçmeye başlamıştır. Cast direktörlüğü, makyaj ve kuaför sanatçılığı ve son olarak oyunculuk yapmaya başlayan ünlü isim her geçen gün daha büyük ve kritik rollerde yer almaya başlamış ve artık oyunculuk ana mesleği haline gelmiştir. Peş peşe pek çok dizi ve sinema filminde rol alan ünlü isim Türkiye kadar Almanya'da da tanınmakta ve sevilmektedir. Hülya Duyar ayrıca senaryo yazarlığı ve yapımcılıkta yapmaktadır. Ünlü isim "Türk Gibi Başla Alman Gibi Bitir" adlı sinema filminin hem senaristliğini ve hem de yapımcılığını yapmıştır.

Setlerin sevilen ve aranılan isimlerinden olan Hülya Duyar 2021 yılında talihsiz bir olay yaşamış ve beyninde tümör tespit edilmiştir. Reklam çekimi sırasında repliklerini söyleyemeyen oyuncu ardından bayılınca hastaneye kaldırılmış ve beyninde tümör olduğu belirtilmiştir. Ünlü isim 4 Ağustos 2021 tarihinde beyin tümörü sebebiyle ameliyat olmuş ve eski sağlığına kavuşmuştur. Halen dizi ve film sektöründe çalışmalarına ve oyunculuğa devam eden Hülya Duyar sosyal medyada oldukça aktiftir ve yengeç burcudur. Oyuncu hayatını İstanbul'da sürdürmektedir.

.

Hülya Duyar , Rol Aldığı Filmler

Hülya Duyar , Rol Aldığı Diziler