Gözde Kansu Kimdir

Gözde Kansu
Adı: Gözde Kansu
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1980-08-23
Biografisi:

Televizyon dizilerinin ve programlarının son zamanlardaki en ünlü isimlerinden biri olan Gözde Kansu 23 Ağustos 1980 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta eğitiminin ardından liseyi, İzmir Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamlamış ve ardından da ilgi duyduğu mesleği yapabilmek için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazanmış ve bu okuldan mezun olmuştur. Henüz ilk okul çağlarındayken oyunculuğa ve sahnelere ilgi duyan Gözde Kansu, ilk olarak bale yaparak sahnelerde yer almış ardından baleyi bırakmış ve özellikle ortaokul ve lise yıllarında derslerini de aksatarak okulun tiyatro kulüplerinde yer almış ve düzenlenen müsamerelerde roller üstlenmiştir. Aynı zamanda yine bu dönemde şiir ve şarkı sözü yazmaya başlayan Gözde Kansu özellikle tiyatroya ilgi göstermeye başlamıştır. Ünlü ve güzel oyuncu Gözde Kansu, üniversitede tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra sahnelerde ve setlerde yer almaya başlamıştır.

Gözde Kansu ilk olarak İstanbul Şehir Tiyatroları'nın ekipleri içinde yer almış ve faal olarak çalışmaya ve oyunlarda roller üstlenmeye başlamıştır. Başarılı oyuncunun kamera ile ilk tanışması ise zamanın en beğenilen dizilerinden olan Çiçek Taksi ile olmuştur. Daha sonra bu diziyi pek çok dizi ve film izlerken Gözde Kansu bir televizyon programından gelen teklifle sunuculuğa adım atmıştır. Sunuculuk yaptığı bir programda bir siyasinin, giydiği elbiseyi fazla dekolte bulması üzerine sunuculuk görevine son verilmiştir. Daha sonra dönemin en popüler programlarından birinde sunuculuk yapmaya başlamış ve özellikle sunuculuğunu yaptığı Kuaförüm Sensin ile tüm Türkiye tarafından tanınmıştır. Bugüne kadar pek çok dizide ve sinema filminde rol alan oyuncu halen oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

İzmir'de dünyaya gelen Gözde Kansu'nun ikizi olan Simge Kansu adında bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası emlak danışmanlığı yapmaktadır ve ve annesi Selma Kılıçcıoğludur. Halen İstanbul'da hayatına devam eden Gözde Kansu Aslan burcudur ve 1.71 cm boyundadır. İş dışı zamanlarında gezmekten, müzik dinlemekten, tiyatro oyunlarına gitmekten ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Oyuncu, sosyal medyada da oldukça faaldir ve Instagram hesabı @gozdekansu'dur.

.

Gözde Kansu, Rol Aldığı Filmler

Gözde Kansu, Rol Aldığı Diziler