Eren Vurdem Kimdir

Eren Vurdem
Adı: Eren Vurdem
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1988-10-07
Biografisi:

Son dönemin başarılı oyuncularından biri olan Eren Vurdem 7 Ekim 1988 yılında babasının öğretmen olarak görev yaptığı Konya'da dünyaya gelmiştir. Kafkas göçmeni bir ailenin çocuğu olan Eren Vurdem ilk, orta ve lise eğitimlerini bu şehirde tamamladıktan sonra bir dönem boksla ilgilenmiştir. Profesyonel boks lisansı alan Eren Vurdem daha sonra İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü kazanmış ve burada oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra setlerde yer almaya başlayan başarılı oyuncu kendisini dizi setlerinde bulmuştur.

Eren Vurdem oyunculuk üzerine eğitim aldığı okuldan mezun olduktan sonra ilk olarak 2009 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Hesaplaşma dizisinde canlandırdığı Ali karakteri ile seyirci karşısına çıkmıştır. Dizide yardımcı oyuncu olan Eren Vurdem daha sonra kendisini tanınır kılan Şefkat Tepe dizisinde Çavuş Erhan karakterine hayat vermiş ve bu karakter ile seyircinin kalbinde taht kurmuştur.

Eren Vurdem Şefkat Tepe dizisinin ardından peş peşe pek çok yapımda yer almış ve her yeni dizi ve filmle birlikte üzerine koyarak ilerlemiştir. Yapımcıların sık sık aradığı ve projeler teklif ettiği oyuncu asıl ününü Star Tv ekranlarında yayınlanan Söz dizisi ile yapmıştır. Dizide canlandırdığı Başçavuş Ateş Acar karakteri seyirci tarafından çok sevilmiş ve oyuncu bu dizide dizi final yapana kadar dizinin kadrosunda kalmıştır.

Konya'da dünyaya gelmesine karşılık kendisi daha çok Karadenizli olarak bilinen ünlü isim aslında Kafkas göçmeni bir ailenin çocuğudur ve Karadenizlilere benzemesi buradan gelmektedir. 2009 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde hızla yükselen ve bugün dizi ve filmlerde başrol karakterlerini canlandıran Eren Vurdem seyirci tarafından sevilmekte ve dizileri ve filmleri ilgiyle izlenmektedir. Ünlü isim halen İstanbul'da yaşamaktadır. Bir dönem boksla da ilgilenen ünlü oyuncu en büyük hayallerinden birinin dünya çapında yapımlarda yer almak olduğunu belirtmiştir. Bilimkurgu film izlemekten hoşlanan ve bir Beşiktaş taraftarı olan Eren Vurdem terazi burcudur. Sosyal medyayı yoğun olarak kullanan ünlü isim Eren Vurdem bir dönem aşk yaşadığı müzisyen Derya Yıldırım ile 2020 yılında dünya evine girmiştir. Çift halen evlidir.

.

Eren Vurdem, Rol Aldığı Filmler

Eren Vurdem, Rol Aldığı Diziler

Söz Söz
Macera