Emre Altuğ Kimdir

Emre Altuğ
Adı: Emre Altuğ
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1970-04-14
Biografisi:

Son dönemin şarkıcılıktan oyunculuğa geçen başarılı isimlerinden biri olan ünlü isim Emre Altuğ 14 Nisan 1970 İstanbul'un Beşiktaş İlçesi'nde dünyaya gelmiştir. Aslen Niğde kökenli bir aileden gelen Emre Altuğ ailesinin ikinci çocuğudur. Babası diş hekimi annesi ise ev hanımdır. Henüz çocukluk yaşlarından itibaren sahne sanatlarına ilgi duyan Emre Altuğ, ilk, orta ve lise eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Ünlü isim kendisiyle yapılan bir söyleşide sanat hayatına "lisede kızlarla iyi iletişim kurmak için gitar çalarak" başladığından söz etmiştir. Abisi Ahmet Altuğ da kendisi gibi müzisyen olan Emre Altuğ, okuldan mezun olduktan sonra kendisini sahnelerde bulmuş ve 1990'larda Sezen Aksu, Nilüfer, Sertap Erener ve Levent Yüksel gibi ünlü şarkıcılara vokalistlik yapmıştır. Aynı zamanda bu dönemde tiyatrodan uzak kalmayan Emre Altuğ, Haldun Dormen Tiyatrosu'nda oyunlarda da roller almıştır.

1990'lardan sonra şarkıcılığı oyunculuğunun önüne geçen Emre Altuğ 1999 yılında ilk albümü olan İbreti Alemi çıkarmıştır. 2003 yılında ikinci albümü Sıcak'ı çıkaran Emre Altuğ şarkıcılık ve oyunculuğu bir arada yürütmeye karar vererek sinema ve dizilerde de rol almaya başlamıştır. İlk olarak Bir Kış Öyküsü adlı müzikalde yer alan oyuncu daha sonra hem şarkıcılığı ve hem de oyunculuğu birlikte devam ettirmeye başlamıştır. 2004 yılında üçüncü albümünü piyasaya süren Emre Altuğ aynı zamanda sosyal projelerde de yer almaktadır. Oyuncu ve şarkıcı kimliği ile zaman zaman rol aldığı yapımlar ya da şarkılarının gelirlerini bağışlayan Emre Altuğ halen hem oyuncu ve hem de şarkıcı olarak kariyerini devam ettirmektedir.

14 Nisan'da Beşiktaş'ta dünyaya gelen Emre Altuğ, Koç Burcudur. Sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan başarılı isim halen İstanbul'da hayatına devam etmektedir. Oyucu - şarkıcı Emre Altuğ, 10 Ağustos 2008 yılında dört yıl birlikte olduğu ünlü isim manken Çağla Şikel ile evlenmiştir. Bu evlilikten Hüseyin Kuzey Altuğ ve Uzay Tuncer Altuğ adlı iki çocuğu dünyaya gelen Emre Altuğ - Çağla Şikel evliliği 2015 yılında bitmiştir. Halen şarkıcılığa ve oyunculuğa devam eden oyuncu özellikle şarkıcılığı ile tanınmakta ve sevilmektedir.

.

Emre Altuğ, Rol Aldığı Filmler

Emre Altuğ, Rol Aldığı Diziler