Emma Watson Kimdir

Emma Watson
Adı: Emma Watson
Ülke: İngiltere
Doğum Tarihi: 1990-04-15
Biografisi:

15 Nisan 1990 yılında dünyaya gelen İngiliz oyuncu Emma Watson özellikle Harry Potter film serisinde canlandırdığı Hermione Granger karakteriyle tüm dünya tarafından tanınmıştır. Henüz çocuk yaşlardan itibaren okul gösterilerinde yer almaya başlayan Emma Watson henüz 9 yaşındayken Harry Potter filminde Hermione Granger karakterini canlandırdı ve oldukça üstün bir performans ortaya koydu. Toplamda 8 Harry Potter filminde rol alan Emma Watson bu filmde canlandırdığı karakterle çok sayıda ödülün sahibi olmuştur. Aynı zamanda mankenlikte yapan Emma Watson Empire Dergisinin 2013 yılı Ekim ayında dünya çapında yapılan bir anket sonucunda Dünyanın En Seksi Film Yıldızı seçilmiştir. Harry Potter film serisinin peşinden pek çok yapımda rol alan ünlü İngiliz oyuncu Emma Watson, Disney Plus için hazırlanan Atatürk dizisinde Aras Bulut İynemli ile birlikte rol alıyor.

Emma Watson Yapımları Neler?

1990 yılında dünyaya gelen ve henüz çocuk yaşlardan itibaren setlerde yer alan dünyaca ünlü İngiliz oyuncu Emma Watson bugüne kadar başta Harry Potter film serisi olmak üzere pek çok üst düzey yapımda rol almıştır. Oyuncunun rol aldığı yapımlar arasında

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

The Tale of Despereaux

Harry Potter ve Melez Prens

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2

Marilyn ile Bir Hafta

Saksı Olmanın Faydaları

Pırıltılı Hayatlar

Buraya Kadar

Nuh ve

Güzel ve Çirkin yer almaktadır. Oyuncu Türkiye'de Disney Plus'ta yayınlanacak Atatürk dizisinde rol almaktadır.

Emma Watson Özel Hayatı

15 Nisan 1990 yılında dünyaya gelen İngiliz oyuncu Emma Watson dünyaca tanınan oyunculardan biridir. İlk olarak okul sahnelerinde yer alan oyuncu daha sonra profesyonel olmuştur. Oyuncu setlerden fırsat buldukça dans etmek, şarkı söylemek, çim hokeyi oynamak, tenis oynamak, resim yapmak, balık tutmak ve WTTye bağışta bulunmaktadır. Kendisini birazcık feminist olarak tanımlayan oyuncu Johnny Depo ve Julia Roberts hayranıdır.

.

Emma Watson, Rol Aldığı Filmler

Emma Watson, Rol Aldığı Diziler