Doruk Öztürk Kimdir

Doruk Öztürk
Adı: Doruk Öztürk
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1996-11-14
Biografisi:

14 Kasım 1996 yılında İstanbul'da dünyaya gelen genç oyuncu, model Doruk Öztürk ilkokul ve ortaokulu İstanbul Erenköy İlköğretim okulunda tamamlamıştır. Daha sonra lise eğitimini Anabilim Eğitim Kurumları'nda almış ve bu okuldan mezun olmuştur. Ardından üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nde tamamlayan Doruk Öztürk üniversitede Business Administration bölümünden mezun olmuştur.

Okul hayatı boyunca oldukça aktif bir öğrencilik geçiren Doruk Öztürk, henüz çocuk yaşlardan itibaren sporun içinde yer almış ve profesyonel olarak 3 sene Fenerbahçe Spor Kulübü, 5 sene de İstanbul Ticaret Odası'nda basketbol oynamıştır. Bu alanda başarılarından dolayı ödüller alan Doruk Öztürk profesyonel spor hayatını devam ettirmeyerek model ve oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Henüz lise yıllarında tiyatro ile tanışan Doruk Öztürk, bu yıllarda okul tiyatrolarında oynanan oyunlarda değişik roller almıştır. Oyunculuğa bu yıllarda başlasa da profesyonel olarak oyunculuk yapmamış ve bunu üniversiteden sonraya bırakmıştır. Doruk Öztürk ayrıca aktif olarak birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır. Doruk Öztürk oyunculuğa karar verdikten sonra bu konuda eğitim almaya başlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk yapmak isteyen Doruk Öztürk bunun için eğitimler almaya başlamıştır. Genç yetenek aynı zamanda modellikte yapmaya başlamış ve ilk olarak 2012 yılında ByBusto ile profesyonel modelliğe başlamıştır. Birçok ünlü tasarımcı ve markalarla çalışan Doruk Öztürk oyunculuk eğitimlerini ise bu alanda yetkin olan isimlerden olan Burak Sarımola ve Kayhan Yıldırzoğlu'ndan almıştır. Oyunculuk için çalışmalarını sürdüren genç yetenek modellik ve oyunculuğu aynı anda sürdürmektedir. Daha çok tiyatro oyunlarında sahne alan oyuncu dizi ve sinema filmleri için yapımcılarla görüşmeler yapmakta ve dizilerin audition çekimlerine katılmaktadır. İlk kez kamera karşısına Bozuk Saat adlı kısa filmle geçen oyuncu modellik yapmaya devam etmektedir.

14 Kasım tarihinde dünyaya gelen genç yeteneklerden Doruk Öztürk Akrep burcudur. İstanbul'da hayatını sürdüren oyuncu halen sporla ve tiyatro ile iç içe bir yaşam sürmekte ve bu sırada da tiyatro oyunlarında sahne almaktadır. Spor yapmaktan hoşlanan, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi seven oyuncu ayrıca iyi bir film seyircisidir.

.

Doruk Öztürk, Rol Aldığı Filmler

Doruk Öztürk, Rol Aldığı Diziler