Doğukan Polat Kimdir

Doğukan Polat
Adı: Doğukan Polat
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1990-06-05
Biografisi:

Son dönemin genç ve başarılı oyuncuları arasında yer alan ve her geçen gün ününü daha da artıran oyunculardan olan Doğukan Polat 5 Haziran 1990 yılında İstanbul'un Üsküdar İlçesi'nde dünyaya gelmiştir. Ünlü isim, ilk, orta ve lise eğitimlerinin ardından Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra oyunculuğa yönelmiş ve bunun için eğitimler almaya başlamıştır. Doğukan Polat, oyunculuk eğitimini Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nde tamamlamış ve yine Akademi 35 Buçuk Sanat Evi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyunculuk dersleri almıştır. Bu sırada tiyatro sahnelerinde yer almaya başlayan Doğukan Polat ilk kamera önü tecrübesini 2009 yılında Kapalıçarşı adlı dizi ile yaşamıştır. Bu dizinin ardından oyunculuk kariyeri hızla yükselen oyuncu halen dizi ve filmlerde roller almaktadır.

Dizi ve filmlerin yükselen yıldızlarından Doğukan Polat, oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Oyuncu televizyon ekranlarında yayınlanan diziler kadar sinema filmlerinde de boy göstermektedir. Oyuncu ilk olarak rol aldığı Kapalı Çarşı adlı dizinin ardından özellikle sektörde tanınmasına ve seyirci tarafından sevilmesini sağlayan Nefes Vatan Sağ Olsun filmiyle dikkatleri çekmiştir. Oldukça başarılı bir performans ortaya koyduğu Nefes Vatan Sağ Olsun filmi oyuncunun kariyerinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu filmin ardından pek çok projede yer alan oyuncu hayata bakış açısıyla ilgili bir soruya "izlediğim filmler, karşılaştığım bir insandan duyduğum bir söz, bir kitaptan okuduğum bir cümle, gördüğüm bir fotoğraf hayat bakış açımı genişletmemi sağlayabilir, sağlamıştır da" demiştir. Kamer önü kadar kamera arkasıyla da yakından ilgilenen oyuncu yer aldığı projelerdeki başarısı ve performansıyla sektörde dikkat çeken isimlerden biridir. Rol aldığı Söz adlı dizi ile tanınırlığı iyice artan oyuncu seyirci tarafından da çok sevilmektedir. 

5 Haziran'da Üsküdar'da dünyaya gelen Doğukan Polat 1.85 boyunda ve 72 kilo ağırlığındadır. Genç ve başarılı oyuncu ikizler burcudur ve halen İstanbul'da hayatını devam ettirmektedir. Sık sık seyahatlere çıkan oyuncu boş zamanlarında, fotoğraf çekmekten, arkadaşlarıyla doğada kamp yapmaktan, lezzet turlarına çıkmaktan ve konser dinlemek ve tiyatro oyunu ve sinema filmi izlemekten hoşlanmaktadır. Sosyal medyada da oldukça aktif olan oyuncu Instagram sayfasından sıkça paylaşımlar yapmaktadır. Doğukan Polat'ın Instagram hesabı @dogukanpolat'tır.

.

Doğukan Polat, Rol Aldığı Filmler

Doğukan Polat, Rol Aldığı Diziler