Cansu Fırıncı Kimdir

Cansu Fırıncı
Adı: Cansu Fırıncı
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1982-03-16
Biografisi:

Televizyon ekranlarında yayınlanan dizilerde, sinema filmlerinde ve tiyatro oyunlarında roller alan başarılı oyunculardan Cansu Fırıncı 16 Mart 1982 yılında Bartın'da dünyaya gelmiştir. Cansu Fırıncı ilk ve orta öğreniminin ardından liseyi Bartın Lisesi Fen Matematik Bölümü'nde okumuştur. Henüz ilkokulda kendi yazdığı bir müsamere ile oyunculuğa henüz küçük yaşlarda adım atmıştır. Başarılı oyuncu Cansu Fırıncı ortaokul ve lisede de tiyatro kollarında yer almış ve okul müsamerelerindeki oyunlarında yer almıştır. Cansu Fırıncı oyunculuğunu geliştirmek için tiyatro oyuncusu Zafer Gecegörür'ün açmış olduğu tiyatro kursuna giderek oyunculuk eğitimleri almıştır. Cansu Fırıncı oyunculuk üzerine tüm bu çalışmalarının ardından üniversitede de oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Oyuncu Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nü yarım bırakarak Eğe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne devam etmiş ve buradan mezun olmuştur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra tiyatro oyunlarında roller almaya devam eden Cansu Fırıncı Ankara'dan İstanbul'a taşınmış ve oyunculuğa burada devam etmiştir. Tiyatroların ardından kamera önüne ilk olarak 6 Mayıs 2011 tarihinde vizyona giren Devrimden Sonra adlı sinema filmi ile geçmiştir. Oyuncu daha sonra ilk olarak 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Urfalıyam Ezelden adlı dizi ile televizyon ekranlarında yayınlanan dizilerde rol almaya başlamıştır. Oyuncu bu yapımın ardından setlerde tanınmaya başlamış ve seyirci tarafından da sevilmiştir. Cansu Fırıncı'nın en çok tanındığı yapım ise Kırgın Çiçekler adlı dizi olmuştur. Oyuncu, İstanbul'da tiyatro oyunlarının yanı sıra dizi ve filmlerde de rol almaya ve bunları birlikte yürütmeye başlamıştır. Menajerliğini Aslı Bankoğlu'nun yaptığı Cansu Fırıncı bugüne kadar pek çok üst düzey dizi ve filmde roller almıştır. Aynı zamanda gazetelerde ve internet haber sitelerinde yazıları da yayımlanan Cansu Fırıncı halen dizi ve filmlerde rol almaya devam etmektedir.

16 Mart doğumlu olan Cansu Fırıncı balık burcudur. Özel hayatında film izlemek, arkadaşlarıyla vakit geçirmek, müzik dinlemek ve tiyatro oyunlarını takip etmekten hoşlanmaktadır. Halen İstanbul'da hayatına devam eden oyuncu sosyal medyada da oldukça aktiftir ve Instagram hesabı olan @cansufirinci kullanıcı adlı hesabını 140.000 kullanıcı takip etmektedir.

.

Cansu Fırıncı, Rol Aldığı Filmler

Cansu Fırıncı, Rol Aldığı Diziler