Burcu Binici Kimdir

Burcu Binici
Adı: Burcu Binici
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1986-07-06
Biografisi:

6 Temmuz 1986 yılında Erzurum'da dünyaya gelen genç ve güzel oyuncu Burcu Binici ailenin en küçük çocuğudur. Kendisinden büyük bir abisi iki ablası vardır. Babasının görevi nedeniyle hayatı Aydın'da geçmiştir. Aslen Rizeli olan oyuncu son zamanlarda rol aldığı projelerle adını sık sık duyuran isimlerden biri olmuştur. Hayatı bir günde değişen ünlülerden olan Burcu Binici ilk öğretimi Ekrem Çiftçi İlk Öğretim Okulunda tamamladıktan sonra Aydın Lisesi'nde eğitimine devam etmiştir. Lise bittikten sonra bir dönem Akbank Erzurum Merkez Şube'de çalışan oyuncu henüz beş yaşındayken dans etmeye başlamıştır. Bir ara ilaç mümessilliği de yapan oyuncu Anadolu Ateşi'nde bir hoca tarafından keşfedilmiş ve bir yıl süreyle Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nda sahneye çıkmıştır.

Ünlü isim Burcu Binici bu sırada en yakın arkadaşlarından olan Pınar Aydın tarafından menajerle tanıştırılmış ve oyuncunun hayatı baştan sona değişmiştir. Burcu Binici Karadeniz yöresine ait birçok aksanı iyi yapabildiği için İlkay Doğan tarafından beğenildi ve ardından oyuncu Meral Okay'ın teklifiyle dizi setlerine adım attı. İlk yapımı olan Bir Bulut Olsam adlı dizide Gülengül karakterini canlandırdı ve oldukça beğenildi. Daha sonra yapımcıların sık sık teklifleriyle karşılaşan güzel oyuncu Burcu Binici setlerde yer almaya ve aranılan isimlerden olmaya başladı.

Meral Okay'ın teklifiyle yer aldığı ilk projesi Bir Bulut Olsam'da göstermiş olduğu performansla bir anda hayatı değişen Burcu Binici bu yapımın ardından yardımcı oyunculuk ve daha sonra da başroller almaya başlamıştır. Özellikle Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde canlandırdığı Tülin karakteri ile akıllara kazınan oyuncu sinema filmlerinde de rol almıştır.

Ünlü ve başarılı oyuncu Burcu Binici özel hayatında 18 Temmuz 2011 yılında yönetmen Eray Koçak ile evlenmiş ancak bu evliliği sürdüremeyerek 6 Şubat 2012 yılında evliliğinin henüz 6. Ayında boşanmıştır. Oyuncu daha sonra ikinci evliliğini 31 Ağustos 2022 yılında müzisyen Tankurt Manas ile yapmıştır. Aslen Rize Hemşinli olan genç ve güzel oyuncu Burcu Binici Karadeniz şivelerine oldukça hakimdir. Oyuncu aynı zamanda şan dersi almış, asma davul ve nagara da çalabilmektedir. Burcu Binici yengeç burcudur.

.

Burcu Binici, Rol Aldığı Filmler

Burcu Binici, Rol Aldığı Diziler

6 Mantı 6 Mantı
Komedi