Buçe Buse Kahraman Kimdir

Buçe Buse Kahraman
Adı: Buçe Buse Kahraman
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1996-04-01
Biografisi:

Buçe Buse Kahraman 1996 İzmir doğumludur. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Buçe Buse Kahraman 1,70 boyunda koç burcudur.

İlk, orta ve lise eğitimini tamamlayan Kahraman İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Ortaokul ve lise yıllarında oyuncu olmaya karar verdi. Buçe Buse Kahraman Cem Tatlıtuğ Management Cast Ajansı'nın oyuncuları arasında yer almaktadır.

İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında 'Kötü Çocuk' sinema filmi ile yaşadı. Tolga Sarıtaş ve Afra Saraçoğlu'nun başrolünde rol aldığı filmde Neşe karakterine hayat verdi. İlk dizi oyunculuğuna ise 2018 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan 'Çarpışma' dizisi ile başladı ve dizide Meltem karakterini canlandırdı. Dizinin başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz, Onur Saylak ve Melisa Aslı Pamuk paylaştı.

Daha sonra 2019 yılında rol aldığı 'Yasak Elma' dizisinde Lila karakterini, 2021 yılında 'Uyanış: Büyük Selçuklu' dizisinde Livya karakterini, 2021 yılında 'Baş Belası' dizisinde Nermin Kuşçu karakterini, 2022 de Star TV'de yayınlanan 'Yalı Çapkını' dizisinde Pelin karakterini canlandırdı. 2022 yılında dijital platform olan Disney Plus için çekilen 'Ben Gri' adlı dizide rol aldı. 2021 yılında 'Kıyıda' adlı sinema filminin çekimlerini tamamladı. Filmin başrollerini Buçe Buse Kahraman, Ceren Taşçı, Çağla Demir ve Şimal Emur ile paylaştı.  

Birçok dizi ve sinema filminde rol alan güzel oyuncu tiyatroda da rol almaya devam etti. 2018 yılında Jean genet/hizmetçiler tiyatrosunda oynadı. Aktif oyunculuk kariyerine devam eden oyuncu yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Sosyal medyası hesabını aktif kullanan Buçe Buse Kahraman @bucekahraman Instagram adresini kullanmakta ve hesabında takipçi sayısı 163 bini aşıyor.

Buçe Buse Kahraman Dizileri ve Filmleri

2017 - Kötü Çocuk (Neşe, Sinema Filmi)
2018 - Çarpışma (Meltem) (TV Dizisi)
2019 - Yasak Elma (Lila Argun) (TV Dizisi)
2021 - Uyanış: Büyük Selçuklu (Livya) (TV Dizisi)
2021 - Baş Belası (Nermin Kuşçu) (TV Dizisi)
2022 - Kıyıda (Sinema Filmi)
2022 - Yalı Çapkını (Pelin) (TV Dizisi)
2022 - Ben Gri (Selin) (Disney Plus Dizisi)

.

Buçe Buse Kahraman, Rol Aldığı Filmler

Buçe Buse Kahraman, Rol Aldığı Diziler