Birsen Bekgöz Kimdir

Birsen Bekgöz
Adı: Birsen Bekgöz
Ülke: Almanya
Doğum Tarihi: 1980-10-18
Biografisi:

Survivor 2022 All Star'da ünlüler takımında yer alan ünlü sporcu Birsen Bekgöz 18 Ekim 1980 yılında Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyaya gelmiştir. Birsen Bekgöz'ün ailesi aslen Ankaralıdır. Eğitimine Almanya'da başlayan ve üniversite eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde tamamlayan Birsen Bekgöz Türk Milli Takımında atletizm alanında yarışmalara katılmaktadır. Pek çok başarıları olan Birsen Bekgöz'ün kendinden başka dört kardeşi daha vardır.

BİRSEN BEKGÖZ BOYU VE KİLOSU KAÇ BURCU NE?

18 Ekimde dünyaya gelen Birsen Bekgöz 2022 yılı itibari ile 42 yaşındadır. 1 metre 73 santim boyunda olan Birsen Bekgöz 63 kilodur ve başak burcudur.

Birsen Bekgöz Özel Hayatı

Almanya'da dünyaya gelen ve burada ilk eğitimlerini alan başarılı sporcu Birsen Bekgöz daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi'nde lisansını tamamlamış ve profesyonel olarak spor kariyerine başlamıştır. Enka Spor Kulübüne kayıtlı olan başarılı isim sporculuk hayatı boyunca pek çok başarıya imza atmıştır. Daha önce evlenen ve ayrılan Birsen Bekgöz'ün bu evlilikten adı Vera olan bir kızı vardır. 2018 yılında adı, türkücü Nihat Doğan ile aşk dedikodularına karışmıştır. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Birsen Bekgöz İstanbul'da yaşamaktadır.

Birsen Bekgöz Başarıları

Enka Spor Kulübünün sporcusu olan Birsen Bekgöz bugüne kadar Türk Milli Takımı adına katıldığı yarışmalarda önemli başarılar elde etmiştir. Üç kez Türkiye rekoru kıran Birsen Bekgöz pek çok Türkiye şampiyonluğu elde etmiştir. Bunlar arasında 2004 ve 2005 yıllarında 200 metrede, 2004, 2006, 2010 ve 2013 yıllarında 400 metre engellide birincilikler elde etmiştir. Milli sporcu İspanya'nın Almeria kentinde 2005 yılında düzenlenen Akdeniz Oyuncuları'nda 200 metre, 400 metre engelli, 4x100 metre bayrak koşusu ve 4x400 metre bayrak koşusu dallarında yarışmıştır.

Birsen Bekgöz Survivor Geçmişi

Daha önce Survivor Türkiye 2018 de Gönüllüler takımında yarışan ve burada gösterdiği başarıyla dikkatleri çeken Birsen Bekgöz buradaki centilmenliği ile akıllara kazınmıştır. Özellikle parkurlardaki başarısıyla dikkatleri çeken Birsen Bekgöz yarışmada üst düzey bir performans göstermiştir. 2022 Survivor All Star Türkiye'de ünlüler takımında yer alan Birsen Bekgöz yarışmanın güçlü adayları arasında yer almaktadır.

.

Birsen Bekgöz, Rol Aldığı Filmler