Batuhan Sezer Kimdir

Batuhan Sezer
Adı: Batuhan Sezer
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1987-02-03
Biografisi:

Ünlü oyuncu Alev Sezer'in oğlu olan Batuhan Sezer 3 Şubat 1987 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokulun ardından İstanbul Maçka Anadolu Meslek Lisesi Güzel Sanatlar Bölümü'nden mezun olmuştur. Daha sonra üniversite eğitimini İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda Resim Heykel Tasarım Bölümü'nde tamamlamıştır. Bu okuldan mezun olduktan sonra ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne girmiş ancak çeşitli sebeplerden dolayı okulu yarım bırakmıştır. Dizi ve sinema filmlerinde boy gösteren Batuhan Sezer okuldan ayrıldıktan sonra ilk olarak tiyatro oyunlarında yer almıştır. Tiyatro oyunlarının ardından ilk olarak 2018 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul adlı dizide Kara Bela karakteriyle kamera karşısına geçmiştir. Aileden oyuncu olan Batuhan Sezer özellikle tiyatro oyunlarıyla ön plana çıkmıştır.

Ünlü ve genç oyunculardan olan Batuhan Sezer'in babası ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçılarından Alev Sezer, annesi ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi balerinlerinden Dikmen Seyhan'dır. Batuhan Sezerin annesi Dikmen Seyhan, Alev Sezer'in ikinci eşidir. Batuhan Sezer öz ve üvey olmak üzere toplam beş kardeştirler. Batuhan Sezer'in kardeşleri, babası Alev Sezer'in ilk eşinden, Sanem ve Selin, ikinci eşi Dikmen Seyhan'dan Gökçe Çiçek ve üçüncü eşi Nuray Sezer'den Alev'dir. Oyuncu, sanatçı bir ailede büyümüş ve sahneleri daha çocukluk yaşından itibaren tanımaya başlamıştır. Batuhan Sezer'in meslek seçiminde babası ve annesinin sahne sanatlarıyla direk ilişki içinde olması belirleyici etken olmuştur. Batuhan Sezer ilk kez kamera karşısına geçtiği Diriliş Ertuğrul adlı yapımın ardından dizi setlerine ara vermiştir. Oyuncu Atv ekranlarında yayınlanan fenomen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'e katılmış ve burada oyuncu Kenan Işık'ın sorularına cevap vermiştir. Ayrıca genç oyuncunun en küçük kardeşi olan Alev Sezer de oyunculuk yapmaktadır ve tiyatro oyunlarında sahne almaktadır.

Batuhan Sezer doğma büyüme İstanbullu'dur ve halen bu şehirde yaşamaktadır. Tam bir motosiklet tutkunu olan oyuncunun en büyük hayallerinden biri motosikletiyle İstanbul'u ve başka yerleri gezmektir. Oyuncu ayrıca hayvanlara karşı da oldukça duyarlıdır ve özellikle köpekleri çok sevmektedir. Sosyal medya hesabını yoğun olarak kullanana oyuncu kova burcudur ve bekardır.

.

Batuhan Sezer, Rol Aldığı Filmler

Batuhan Sezer, Rol Aldığı Diziler