Batuhan Karacakaya Kimdir

Batuhan Karacakaya
Adı: Batuhan Karacakaya
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1997-02-05
Biografisi:

2021 Survivor'da yarışan Batuhan Karacakaya 5 Şubat 1997 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Annesi Gülhayat Karacakaya babası ise Birol Karacakaya'dır. Batuhan Karacaya'nın bir kız kardeşi vardır. Üniversite eğitimini Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümü'nünde tamamlayan Batuhan Karacakaya bu okuldan mezun olmuştur. Henüz çocuk yaşlarda yer aldığı ve oldukça başarılı bir performans ortaya koyduğu Aşk-ı Memnu Batuhan Karacakaya'nın ilk dizisi olmuştur. Bu dizide canlandırdığı Bülent Ziyagil karakteriyle tanınmış ve seyircinin kalbinde yer edinirken aynı zamanda oyunculuğa da ilk adımını atmıştır. Eğitim hayatından sonra asıl mesleği yerine oyunculukta yol almaya başlayan Batuhan Karacakaya halen bu mesleği yapmaktadır.

BATUHAN KARACAKAYA BOYU VE KİLOSU KAÇ, BURCU NE?

Ünlü oyuncu Batuhan Karacakaya 5 Şubat tarihinde dünyaya gelmiştir. Kova Burcu olan Batuhan Karacakaya'nın boyu 1 metre 82 santim ve kilosu 75 kilodur. Ünlü oyuncu bekardır ve zaman zaman adı magazinde çıkan haberlere karışmaktadır. Batuhan Karacaka'yanın sevgilisi olduğu iddia edilen isimler İlayda Şeker, Aleyna Kalaycıoğlu ve Melis Sezer'dir.

Batuhan Karacakaya Rol Aldığı Diziler

İlk olarak Aşk-ı Memnu dizisinde Bülent Ziyagil ile sete adım atan Batuhan Karacakaya daha sonra pek çok yapımda rol almıştır. Bunlar arasında Aşk-ı Memnu, Dersimiz Atatürk, Bekle Beni, Aşk Tesadüfleri Sever, Sen de Gitme, Umutsuz Ev Kadınları ve Diriliş Ertuğrul bulunmaktadır. Ünlü isim Batuhan Karacakaya halen oyunculuk mesleğine devam etmektedir.

Batuhan Karacakaya Oyunculuk Geçmişi

Üniversitede mimarlık okuyan Batuhan Karacakaya kendi mesleğini yapmayarak oyunculuğa yönelmiştir. İlk olarak Aşk-ı Memnu'da yer alan Batuhan Karacakaya bu dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Hazal Kaya ile aynı seti paylaşmıştır. Daha sonra bir dönem ara verdiği oyunculuğa geri dönen Batuhan Karacakaya son olarak Diriliş Ertuğrul'da rol almıştır.

Batuhan Karacakaya Survivor Geçmişi

2021 Survivor Türkiye'de ünlüler takımında yer alan ve özellikle parkurlardaki başarısıyla adından söz ettiren Batuhan Karacakaya oldukça başarılı bir yarışma çıkarmıştır. Zorlu geçen parkurlardaki başarısıyla özelliklede su parkurundaki performansıyla herkesin dikkatini çeken Batuhan Karacakaya yarışmadan 8. olarak ayrılmıştır. Batuhan Karacakaya Survivor 2022 All Star'ın kadrosunda da yer almaktadır.  

.

Batuhan Karacakaya, Rol Aldığı Filmler

Batuhan Karacakaya, Rol Aldığı Diziler