Başak Kıvılcım Ertanoğlu Kimdir

Başak Kıvılcım Ertanoğlu
Adı: Başak Kıvılcım Ertanoğlu
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1982-02-13
Biografisi:

13 Şubat 1982 yılında Ankara'da dünyaya gelen Başak Kıvılcım Ertanoğlu ilk ve ortaokul eğitiminin ardından liseyi Ankara'da Özel Fatoş Abla Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra girdiği üniversite sınavlarında iletişim fakültesini kazanmış ve Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - Televizyon - Sinema Bölümü'nden mezun olmuştur. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan ünlü isim asıl mesleğini yapmayarak oyunculuğa yönelmiştir.

İstanbul'da Şahika Tekand Stüdyo'da oyunculuk, Digital Film Acedemy'de ise kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır. Oyunculuğun yanında yönetmenlik ve oyun yazarlığı da yapan Başak Kıvılcım Ertanoğlu aynı zamanda seslendirmenlikte yapmaktadır. İlk kez Ankara Devlet Tiyatrosu'nda Çöplük adlı oyunla sahneye çıkan Başak Kıvılcım Ertanoğlu yoğun olarak tiyatro sahnelerinde yer almıştır ve halen oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Üniversitede Radyo Televizyon Sinema okuyan Başak Kıvılcım Ertanoğlu aldığı derslerle oyunculuğa yönelmiştir. İlk olarak tiyatrolarda boy göstermeye başlayan ünlü isim tiyatroda daha çok sıra dışı oyunların içinde oyuncu olarak yer almış, oyun yazmış ve yönetmiştir. Daha sonra televizyon dizilerinde rol almaya başlayan oyuncunun ilk rol aldığı yapımlardan biri Ölümsüz Kahramanlar adlı televizyon dizisi olmuştur. Bu dizide bir bölüm rol alan oyuncu Ruken karakterine hayat vermiştir.  Bu dizinin ardından başka yapımlarda da roller üstlenen oyuncu halen dizi ve sinema filmlerinde yardımcı oyuncu olarak rol almaktadır. Ünlü isim Başak Kıvılcım Ertanoğlu 2017 yılında rol aldığı Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin adlı tiyatro oyunu ile 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Tiyatro Ödülü'nü kazanmıştır. Dizi filmlerinin yanı sıra sinema filmlerinde de rol alan başarılı oyuncu günümüzde tiyatro, dizi ve sinema filmlerini iç içe yürütmektedir.

Ankara doğumlu olan ve daha sonra İstanbul'a taşınan ve burada yaşamaya başlayan oyunculardan Başak Kıvılcım Ertanoğlu 13 Şubat doğumludur ve kova burcudur. Özel hayatında okumayı, film seyretmeyi, gezmeyi seven Başak Kıvılcım Ertanoğlu oldukça neşeli biridir. Özellikle sıra dışı rollerle tiyatro ve dizi sinema seyircisi karşısına çıkan Başak Kıvılcım her tür müzik dinlemesine rağmen pop müziği daha çok sevmektedir.

.

Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Rol Aldığı Filmler

Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Rol Aldığı Diziler