Ayşegül Günay Kimdir

Ayşegül Günay
Adı: Ayşegül Günay
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1969-11-09
Biografisi:

Türk dizi ve sinema filmi sektörünün aranılan ve her zaman kapısı çalışan oyuncularından biri olan Ayşegül Günay 9 Kasım 1969 yılında Eskişehir'de dünyaya gelmiştir. Ayşegül Günay ilk, orta ve lise eğitimlerinin ardından henüz okul çağlarındayken sahne sanatlarına ilgi duyması sebebiyle üniversitede bu mesleği okumuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde oyunculuk eğitimi alan ve bu okuldan mezun olan Ayşegül Günay daha sonra tiyatro sahneleri ve dizi ve sinema filmi setlerinde yer almaya başlamıştır. Oyuncu ilk olarak Kaybolan Yıllar adlı dizi ile seyirciyle buluşmuş ve ardından pek çok yapımda yer almıştır.

Ayşegül Günay Yapımları Neler?

Bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda yer alan ünlü oyuncu Ayşegül Günay eğitimini aldığı ve meslek olarak yaptığı oyunculukta oldukça başarılı projelerde yer almıştır. Aynı zamanda profesyonel olarak seslendirme sanatçılığı da yapan Ayşegül Günay pek çok yabancı filmde seslendirme yapmıştır. Oyuncunun yer aldığı yapımlar arasında

Kaybolan Yıllar - Niran

Eşref Saati

Derman

Küçük Kadınlar - Eda

Osmanlı Cumhuriyeti - Hayat Kadını

Aile Saadeti - Lemia

Avatar - Türkçe Seslendirme

Lale Devri - Sultan

Yer Gök Aşk - Sultan

Sümela'nın Şifresi: Temel - Şehriye Sözer

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel - Şehriye Sözer

Moskova'nın Şifresi: Temel - Şehriye Sözer

Asla Vazgeçmem

Kuruluş Osman - Zöhre Hatun

Şuursuz Aşk - Refiye

Hercai - Füsun Aslanbey ve

Mükemmel Eşleşme - Fadime yer almaktadır.

Ayşegül Günay Özel Hayatı

9 Kasım 1969 yılında Eskişehir'de dünyaya gelen başarılı dizi ve sinema filmi oyuncusu Ayşegül Günay yapımcıların aradığı isimlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Yardımcı karakter olarak sektörde yer alan oyuncu henüz küçük yaşlardan itibaren okulun tiyatro çalışmalarında yer almıştır. Oyuncu Ali Sinan Demir ile 2002 yılında evlenmiş ancak bu evliliği sürdüremeyerek 2023 yılında boşanmıştır. Başarılı oyuncunun iki çocuğu bulunmaktadır. Ayşegül Günay çalışmalarından arta kalan zamanlarında ailesiyle ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekte, tiyatro oyunlarına ve sinemaya gitmekte müzik dinlemekte ve kitap okumaktadır. Ayşegül Günay ayrıca seyahat etmekten hoşlanmaktadır. Oyuncu halen İstanbul'da yaşamaktadır ve mesleğini devam ettirmektedir.

.

Ayşegül Günay, Rol Aldığı Filmler

Ayşegül Günay, Rol Aldığı Diziler