Aylar Melayeva Kimdir

Aylar Melayeva
Adı: Aylar Melayeva
Ülke: Azerbaycan
Doğum Tarihi: 1996-11-19
Biografisi:

Aylar Melayeva, 1996 yılında Azerbaycan'da dünyaya geldi. Azerbaycan'da doğmasına rağmen, İstanbul'da yaşamaktadır. Aylar Melayeva Akrep burcudur.

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi almanın yanı sıra oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Azerbaycan'da 2010 yılında yapılan bir güzellik yarışmasında birinci olan Aylar Melayeva, daha sonra da Bulgaristan'da düzenlenen Best of Word yarışmasında ikinci olmuştur. 

Güzel ve bebeksi bir yüze sahip Aylar Melayeva ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında yayınlanan Beyaz Karanfil dizisinde yaşadı. Daha sonra ise küçük rollerle 2018 yılında Fox TV'de yayınlanan Yasak Elma dizisinde, 2021 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde yer aldı. 2022 yılında ise Atv'de yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam dizi ile oyunculuk kariyerine devam etti ve bu dizi ile ilk kez bir dizinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Zühre ve Kerim'in kızı Sevim karakterine hayat verdi. Gerçek kişiliğine de uygun olan aklı başında hanım bir kızı oynadı.

aylar7989 adlı instagram sayfası bulunmakta. Aktif olarak paylaşım yapıyor ve takipçi sayısı 1,2 K bulunuyor. Sanatla ilgilenen Aylar Melayeva aynı zamanda kitap okumayı çok seviyor.

Aylar Melayeva Dizileri

2014 - Beyaz Karanfil (TV Dizisi)
2018 - Yasak Elma (TV Dizisi)
2021 - Alparslan: Büyük Selçuklu (TV Dizisi)
2022 - Ben Bu Cihana Sığmazam (Sevim) (TV Dizisi)

.

Aylar Melayeva, Rol Aldığı Filmler

Aylar Melayeva, Rol Aldığı Diziler