Aslı Sevi Kimdir

Aslı Sevi
Adı: Aslı Sevi
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1994-02-20
Biografisi:

Aslı Sevi, 1994 yılında Antalya'da dünyaya geldi. Kendisi, tiyatro, dizi ve film oyunculuğu, müzisyenlik, TV programı sunuculuğu, yönetmenlik ve oyun yazarlığı yapmaktadır. Balık burcu olan Aslı Sevi'nin boyu 1,67 cm, göz rengi kahverengidir.

İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan Antalya'da aldı. Müzik ve tiyatro eğitimleri almaya ilkokul yıllarında başladı. Lise dönemlerinde ise Antalya'da bulunan bazı mekanlarda sahneye çıkmaya başladı. Üniversite okumak için 2012 yılında İstanbul'a gitti ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde okudu. Üniversiteden mezun olan ünlü isim aynı zamanda oyunculuk ve sunuculuk eğitimi alarak devam etti. İlk oyunculuk kariyerine ise Çalıkuşu dizisinde rol alarak başladı. Genç oyuncu kendini ekranda görmekten hoşlanmadığını belirtse de bugüne kadar birçok yapımda rol almıştır.

Çalıkuşu dizisinin ardından aile dizisi olarak bilinen fenomen dizi Çocuklar Duymasın'da rol aldı. Daha sonra Şevkat Yerimdar, Kadın dizisi, Ben Bu Cihana Sığmazam dizilerinde rol aldı. İlk sinema filmine ise 2017 yılında korku filmi olan Siccin serisinin dördüncüsünde rol alarak başladı. Siccin Türk korku filmlerinin arasında en çok ödül alan filmdir.

2019 yılında '...lı Kadınlar' adlı tiyatro oyununda oyuncu, müzisyen, senaristlik aynı zamanda yönetmenlik yaptı ve yazdığı ilk tiyatro oyunu oldu. On parmağında on marifet olan genç ve güzel oyuncu, oyunculuğun yanı sıra sunuculuğu ile de boy gösterdi. Aslı Sevi, daha önce aldığı oyunculuk eğitiminin sunuculuk hayatında ve birçok alanda da katkısı olduğunu belirtmiştir. Öncelikle Genç TV kanalında kültür sanat programı sundu. Bir dönem Değişim Süreci adlı programı sundu ve ardından, Cem TV ve Krt TV'de çeşitli programlarda sunuculuk yaptı.  

Tiyatro, dizi ve film oyunculuğu dışında reklamlarda da rol alan oyuncu Aptamil, A101 ve Akbank reklamında da oyunculuğunu gösterme fırsatı yakaladı. Aktif biri olan Aslı Sevi sosyal medyada da içerik videoları ile Youtube'da çalışmalar gerçekleştirmektedir.  

Aslı Sevi Dizileri ve Filmleri

2013 - Çalıkuşu (TV Dizisi)
2016 - Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)
2017 - Şevkat Yerimdar (Hülya) (TV Dizisi)
2017 - Siccin 4 (Sinema Filmi)
2018 - Kadın (TV Dizisi)
2022 - Ben Bu Cihana Sığmazam (Azade)

.

Aslı Sevi, Rol Aldığı Filmler

Aslı Sevi, Rol Aldığı Diziler