Ali Seçkiner Alıcı Kimdir

Ali Seçkiner Alıcı
Adı: Ali Seçkiner Alıcı
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1965-07-03
Biografisi:

Tiyatro, sinema, dizi, müzik gibi sanat alanlarında çalışan ve ayrıca eğitimci olarak da faaliyet gösteren ünlü isim Ali Seçkiner Alıcı 3 Temmuz 1965 yılında Kars'ta dünyaya gelmiştir. İlkokulun ardından ailesiyle birlikte Ankara'ya taşınan ünlü isim Ortaokulu burada okumuş ve ardından lisede Makine Ressamlığı bölümüne gitmiştir. Tercihlerinde her zaman ailesi yanında olan Ali Seçkiner Alıcı ilköğretimden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü'nü kazanmıştır. Ali Seçkiner Alıcı Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü'nden mezun olmuş ve ardından yaklaşık dört yıl müzik eğitmenliği yapmıştır. 1988 yılında kurulan Devlet Çoksesli Korosuna katılan ünlü isim korada korist - sanatçı olarak yer almıştır. Oyuncu aynı yıllarda yine Ankara'da olmak üzere farklı tiyatrolarda oyuncu, müzik yönetmeni ve eğitim danışmanı olarak görevler almıştır. Müzikle ilgilenmeye henüz çocuk yaşlarda babasının çaldığı mandolinle başlayan Ali Seçkiner Alıcı aynı zamanda profesyonel olarak da müzikle uğraşmıştır.

Müzik çalışmalarına bireysel ve gruplarla devam eden Ali Seçkiner Alıcı 2000 yılında Erkoç Torun ve Nedim Yıldız'ın birlikte kurdukları Üç Anadolu adlı toplulukta yer almıştır. Daha çok Türk Halk Müziği türünde eserler veren Ali Seçkiner Alıcı'nın kendi besteleri de vardır ve aynı zamanda müzik albümleri de çıkarmıştır. Halen müzikle uğraşmaya devam eden oyuncu tiyatro oyunlarının dışında ilk olarak kamera karşısına 1993 yılında yayınlanan Ferhunde Hanımlar dizisinde canlandırdığı Eşber karakteriyle çıkmıştır. Daha sonra oyunculuğa devam eden ünlü isim Ferhunde Hanımlar'ın ardından dizi ve sinema filmlerinde roller almaya devam etmiştir.

Ali Seçkiner Alıcı dizi ve sinema filmlerinde rol almaya başladıktan sonra popülerliği artmış ve seyirci ve yapımcılar tarafından tanınmaya başlanmıştır. Bu onun değişik yapımlarda yer almasını sağlarken aynı zamanda da oyuncu ödüllerle tanışmaya başlamıştır. Müzik alanında pek çok ödül alan Ali Seçkiner Alıcı oyunculukla ilgili ilk ödülünü Anons adlı sinema filmiyle almıştır. Daha sonra yine Sardunya adlı sinema filmiyle 22. Uluslararası Frakfurt Türk Film Festivali'nde Altın Elma ödülünü En İyi Erkek Oyuncu dalında almıştır. Halen oyunculuğa devam eden Ali Seçkiner Alıcı yengeç burcudur ve bekardır.

.

Ali Seçkiner Alıcı, Rol Aldığı Filmler

Ali Seçkiner Alıcı, Rol Aldığı Diziler

Yargı Yargı
Macera
Yüz Yüze Yüz Yüze
Duygusal