Afra Saraçoğlu Kimdir

Afra Saraçoğlu
Adı: Afra Saraçoğlu
Ülke: Türkiye
Doğum Tarihi: 1997-12-02
Biografisi:

Son dönemin genç ve başarılı oyuncularından olan Afra Saraçoğlu aynı zamanda geleceğin de yıldız isimleri arasında gösteriliyor. 2 Aralık 1997 yılında Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde dünyaya gelen Afra Saraçoğlu Selanik ve Girit kökenli bir aileden geliyor. Balıkesir Edremit'te dünyaya gelen oyuncu henüz küçük yaşlarda anne ve babasının ayrılması sebebiyle ilk ve orta öğrenimini Antalya'da annesinin yanında tamamlamıştır. Daha sonra eğitim hayatına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde devam eden Afra Saraçoğlu bu okulda okurken 2016 yılında çekilen İkinci Şans isimli filmde rol aldı ve hayatının akışı bu filmle birlikte tamamen değişti. Filmin çekimleri için seçmelere fotoğrafını gönderen ünlü isim burada Özcan Deniz tarafından fark edildi ve filmde rol aldı. Daha sonra oyunculuk eğitimleri alan Afra Saraçoğlu setlerde yer almaya başladı.

Henüz 13 yalında Antalya'da modellik yaparak çalışma hayatına atılan Afra Saraçoğlu sahnelerde yer almayı sevdiğinden dolayı her zaman modellik ve oyunculuk hayalinde oldu. İlk kez 2016 yılında İkinci Şans adlı sinema filmiyle kamera karşısına geçen genç ve güzel oyuncu Afra Saraçoğlu oyunculuk eğitimlerinin ardından peş peşe pek çok yapımda yer aldı. Dizi olarak ilk kez Fazilet Hanım ve Kızları ile televizyon seyircisinin karşısına çıkan genç ve başarılı oyuncu daha çok gençlik dizilerinde yer alırken her yapımla birlikte adını ve oyunculuğunu büyüttü. Televizyon ekranlarında peş peşe üst düzey yapımlarda yer alan genç ve güzel oyuncu ayrıca sinema filmleri ve dijital platformlar için hazırlanan yapımlarda ve reklam filmlerinde de rol aldı.

2 Aralık doğumlu olan Afra Saraçoğlu yay burcudur. 1.70 boyunda olan güzel oyuncu koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır ve boş zamanlarında dans etmeyi, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi ve film izlemeyi sevmektedir. Afra Saraçoğlu kendisini tanıtırken "delidoluyum, eğlenceliyim, muzırım. Çoğu şeyi dalgaya alabiliyorum. Hümanistim, mükemmeliyetçiyim, ayrıntıcıyım. Ayrıntılara takılmak bazen beni yoruyor. Kıyafet gibi şeyleri nadir alırım, yatırımımı genelde kendi gelişimime yaparım. Oyunculukla daha çok empati yapmaya, insanları anlamaya başladım" ifadelerini kullanıyor. Halen oyunculuk kariyerine devam eden Afra Saraçoğlu sosyal medyada da oldukça aktiftir ve Instagramda @afrasaracoglu kullanıcı adını kullanmaktadır. Ünlü ve güzel oyuncu hayatına İstanbul'da devam etmektedir.

.

Afra Saraçoğlu, Rol Aldığı Filmler

Afra Saraçoğlu, Rol Aldığı Diziler