Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Fragmanı

Muhteşem yüzyıl gibi, Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan'da  Tims Production aracılığı ile  Timur Savcı tarafından 2015 yılında I. Ahmed'in eşi Kösem Sultan adına yazılmıştır.  Muhteşem Yüzyılın devamı niteliğindedir.  ilk önce Star Tv daha sonra Fox Tv'de yayın hayatına devam ederek 60. bölümde yine Fox Tv'de final kararı almıştır.  Dizinin başrolünde Nurgül Yeşilçay ve Ekin Koç yer alırken dizinin diğer oyuncu kadrosu ise şöyle; Nurgül Yeşilçay, Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Metin Akdülger, Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Engin Benli, İsmail Demirci, Ece Çeşmioğlu'dur. 

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SULTAN KONUSU

Şehzade Mehmed öldükten sonra yerine oğlu I. Ahmed geçer. Ahmed küçüktür henüz sancağa çıkmadan Sultan olmuştur. Halkına ilk seslenişinde babasından gelen Geleneğin yani "tahta çıkan erkek çocuk dışındaki tüm erkeklerin ölmesi gereklidir" fermanının yerine getirmiyeceğini ve kardeşlerine kıymayacağını duyurur.  

Kendisine nikahlı eş olarak Anastasia getirilir. Nikah kıyımadan önce müslüman olan Anastasya Kösem adını alır. Kösem Sultan, Sultan Ahmed'e  4 Şehzade ve 4 Sultan bahşeder. Zaman geçer ve Sultan Ahmed ölür. Oğullarından en büyüğü henüz 4 yalında olduğundan Tahtın hükmü Kösem Sultan'a kalır. Önce yeniçeriler sonra halk olmak üzere ayaklanma çıkarır ve Kösem'i istemez. Kösem Sultan savaş verir, mücadele eder ve Tahtta söz sahibi olur. Devlet-i Aliye ilk defa bir Hanım Sultan tarafından idare edlir. 

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SULTAN OYUNCULARI

Sultan Ahmed ( Ekin Koç) 

Babası Sultan Mehmed öldükten sonra 13 yaşında tahta geçmek zorunda kaldı. 15 yaşında ona eş atfedilen Anastasia müslüman adı Kösem Sultan ile evlendi,  Kardeşlerini boğdurmayacağını söyleyen Ahmed biraz ayıplansada nede olsa Sultandır ve fermanı kabul edilir. 4 kızı 4 oğlu olur. Çocukları kendisi öldüğünde çok küçük olduğundan yerine eşi Kösem Sultan geçmiştir.

Kösem Sultan (Beren Saat veNurgül Yeşilçay)

Kösem aslında rus asıllı Anastasia'dır. Sultan Ahmed'e cariye olarak getirildiğinde Müslüman olarak Kösem adını alır. İlk başlarda saray ona zindan gibi gelsede Ahmed'e deliler gibi aşık olur. Ahmed'den 4 erkek 4 Kız çocuğu olur. Ahmed Öldükten sonra da  Tahta geçer. 

 

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Oyuncuları

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Timur Savcı
Yapım
2015 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »