Melekler Korusun Fragmanı

2009 yılında yayınlanan, hikayesini Eylem Canpolat, Sema Ergenekon'un kaleme aldığı romantik komedi dizisidir. Dizinin yönetmen koltuğunda Kerem Çakıroğlu ve  Cevriye Demir bulunuyor.  Dizi dönemin en iyi gençlik dizilerinden biridir. 2 sezon devam eden dizi 73 bölüm sonra Final yapmıştır. 

Dizinin başrollerinde, Hümeyra Akbay, Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Rojda Demirer, Alper Saldıran gibi usta oyuncular bulnur. 

MELEKLER KORUSUN KONUSU 

Melek Taşkır, kızı ile beraber Ayvalık'ta yaşayan anne kızdır. Kocası ve Büyük kızı vefat edince geriye tek dayanağı, dalı, İpek Taşkır kalır. Melek Hanım'ın tek hedefi kızını en iyi şekilde yetiştirip ona layık olduğu hayatı kazandırmaktır. Bu yolda en despot, en katı kuralları kullanır. İpek'in ise bundan hiç şikayetei yoktur. İpek girdiği üniversite sınavında İstanbul'da Hemşireliği kazanır. Ancak hayali oyuncu olmaktır. Annesinin bu konuda ne kadar katı kuralları olduğunu bilir. Bu sebeble ona söylemez ama annesi Melek hanım da İpek ile beraber İstanbul'a gelir. İpek'in aynı okuldan arkadaş olacağı Özgür ve Esin ile aynı apartmana taşınırlar. 

İpek ve Melek Hanım'ın bu apartmana taşındıktan sonra hayatları iyiden iyiye değişir. İpek komşuları Barış Üstünkaya'ya aşık omuştur. Barış'ın da İpek'e karşı duyguları aynıdır. Zamanla İpek ve Barış evlenip beraber yaşamaya başlarlar. 

Dizinin Finalinde İse İpek okulu bitirememiş ama anne olmuştur. Barış ile mutlu bir yuvaları birde prensesleri vardır. 

MELEKELER KORUSUN OYUNCU KADROSU

Melek Taşkır ( Hümeyra Akbay)

Melek Hanım, İpek Taşkır'ın annesidir. Kızı ile beraber yaşar. Kızı Üniversiteyi kazanınca onu istanbul'un kötülklerinden koruyabileceğini düşünerek onunla beraber İstanbul'a yerleşir. 

İpek Taşkır (Özge Özpirinçci)

İpek Annesi Melek Hanım ile beraber Balıkesir Ayvalık'ta yaşar. Babası ve ablası öldüğünden annesi ile nefeslerini beraber alırlar. İstanbul'da Hemşirelik kazanır ama onun tek istediği oyuncu olmaktır. İstanbul'a taşındıklarında iki yeni apartman arkadaşı birde hayat arkadaşı olacak Özgür ile tanışır. daha sonra Özgür ile evlenirler ve finalde birde bebekleri olur.

 

Melekler Korusun Oyuncuları

Melekler Korusun . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Cevriye DEMİR
Yapım
2009 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Show Tv

Melekler Korusun Son Bölüm Fragmanı

1