Medcezir Fragmanı

Medcezir, EceYönenç ve Melek Gençoğlu ile geliştirilip, Ali Bilgin yönetiminde Ay yapım tarafından Star Tv aracılığı ile seyirci ile buluştu. 2013 yılında başlayan dizi 2015 yılının haziran ayında final yaptı. Toplamda 77 bölüm seyirci karşısına çıkan Medcezir, 42. Altın Kelebek Ödülüne de layık görüldü. 

Dizinin Başrollerinde, Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Hazal Ergüçlü, Taner Ölmez, Mine Tugay, Barış Falay bulunmakta. 

MEDCEZİR KONUSU

Yaman, Mira, Mert Asım ve Eylül arasında Tozludere ve Altınkoy aradında geçen, Çok sayıda ödül almış dizidir. Yaman Tozludrede Annesi abisi ve Üvey babası ile yaşamaktadır. Doğum gününde abisi Vale'lik yaptığı işletmeden lüks bir araba çalar. Arabanın içinde Yamanla yakalanırlar ve hapse girerler. Devreye avukat Selim Serez girer. Yaman'ı hapisten kurtarır abisi içeride kalır. Kendi haline, gençliğine onunda izbe bir İstanbul sokağından çıkıp bu günlere gelişinin fotoğrafı olarak Gördüğü Yaman'ı bu hayattan kurtarmak ister. Evine oğlu Mert Asım ve eşi Ender Serez'in yanına getirir. Ender evde Yaman'ı istemez. Tek kıymatlisi olan oğlunun bir hırsız ile aynı evde kalmasına razı değildir. Selim bey bahçivan olarak çalışmasını uygun görür. Oğlu Mert Yaman'ın gitmesini asla istemez. Kardeşi gibi görür.  Yaman Artık evde yaşamaya başlar. 

Mert ise çocukluktan beri Eylül'e aşıktır.  Mira, Eylül, Mert çok yakın arkadaşlardır. Mira ve Yaman birbirlerine aşık olurlar. Zaman geçtikçe  Miranın takıntılı aşığı Orkun Yaman'a çeşit çeşit kumpaslar kurar. O kadar güzel insanlar içindedir ki her dara düştüğünde bi şekilde kurtulur.  

MEDCEZİR OYUNCULARI

Yaman Koper ( Çağatay Ulusoy)

Yaman, Tozludere fakir bir ailede doğmuş. Babası pis işlere bulaşmış bu sebeble ölmüş. Annesi başka biri ile evli. Abisi babası gibi pis işlerde, hırsızlıkta, kızlarda gününü gün eden biri. Yaman'ın en talihsiz gününde Avukat Selim Serez'in karşısına çıkması ile tüm hayatı değişir. 

Mira Beylice ( Serenay Sarıkaya)

Mira, Selim Serez'in komşusu. Oğlunun en yakın arkadaşıdır. Mert ile aynı üniversitede okur.  Annesi ve kızkardeşi ile beraber yaşar. Babası ve annesi zengin hayatın aşırı renklerine kendilerini kaptırmış, hayatlarını çocuklarını bile unutmuşlardır. Mira Yaman'a ilk gördüğü anda aşık olur. Saplantılı sevgilisi Orkun sürekli başına iş açar. Mira ve Yaman dolu gizgin aşklarını yaşarken Mira Kansere yakalanır. 

Mert Asım Serez (Taner Ölmez)

Mert, Annesi Mimar, babası Avukat zengin bir ailenin çocuğudur. Altınkoyda yaşar. Üniversite öğrencisidir. Yaman ile ayrı anne babalardan öz kardeşten daha yakınlardır. Hayatı boyunca hep Eylül'e aşıktır. 

Eylül Buluter (Hazal Ergüçlü)

Eylül, Ünlü Plastik Cerrahı Prof. Bülent Buluter'in kızıdır. Babasının ilgisine çok alışıktır. Annesini küçükken kaybetmiş babası bu anne özleminin yerini iş arkadaşı Doç. Dr. Gamze Ongun ile doldurmaya çalışmış ve Eylül'ün en büyük düşmanı Gamze olmuştur. Mert Asım Serez'in kendisine platonik aşık olduğunu bilmeden en yakın arkadaşıdır. 

Selim Serez ( Barış Falay)

Selim, Yaman gibi fakir bir aileden gelmektedir. Üniversitede burslu hukuk okurken mimarlık öğrenci olan Ender ile tanışmış ve hayatı değişmiştir. Okulu bitirip  İstanbulun sayılan bir avukatı olmuştur. Mert Asım Serez'in babasıdır. Yaman'ın hayatını değiştirecek olan sihirli değnektir.

Ender Serez ( Mine Tugay)

Ender, Mert 'in annesi Selim beyin eşidir.  Ünlü bir Mimardır ve babasının gölgesinde hayatını devam ettirir. Hayatındaki bu lüksü yaşaması ve işini sürdürebilmesinin tek sebebi babasıdır.  

Medcezir Oyuncuları

Medcezir . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Ali Bilgin
Yapım
2013 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

Medcezir Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »