Lise Devriyesi Fragmanı

Lise Devriyesi dizisi TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Yapımcılığında ARC Film yer aldı. Senaryosu Tuna Kıygı tarafından kağıda dökülen Lise Devriye dizisinin yönetmen koltuğunda oturan isim Yahya Samancı oldu. Lise Devriyesi dizisinin oyuncu kadrosunda Ozan Dolunay, Bahar Şahin, İsmail Ege Şaşmaz, Ebru Akel, Yusuf Gökhan Atalay, Asena Tuğal, Doğan Akdoğan, Gamze Süner Atay ve Mehmet Çevik gibi isimler yer aldı.

26 Mart 2017 tarihinde başlayan Lise Devriyesi dizisi 11 bölüm boyunca ekranlarda kaldı. 18 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan final bölümüyle ekranlardaki miladını doldurdu.

Lise Devriyesi dizisi konusu

İşinin ehli bir emniyet müdürü olan Necdet Yılmaz, uzun zamandır bir mafya çetesini çökertmek için mesai harcamaktadır. Mafyanın başındaki Çetin Soyer'in kirli işleri hakkında delil elde edebilmek zorundadır. Bunun için Çetin Soyer'in genç ve okuduğu lisenin en popüler çocuğu olan oğlu Fırat Soyer'i kullanabileceğini fark eder. Necdet Yılmaz çareyi liseye birkaç kişiyi sızdırmakta bulur. Bu plan için genç ve hevesli polis yardımcısı Yiğit'i görevlendirir. Aynı okulda okumakta olan Necdet Yılmaz'ın kızı Işıl Yılmaz'da babasının tüm uyarılarına karşın bu işe burnunu sokmadan duramaz. Kendi bildiğini okumayı çok seven Işıl, bu sebepten ötürü babasıyla sürekli ters düşmektedir. Işıl'ın Emniyet amiri olan babası mesaisi boyunca pek çok kötü insanla karşı karşıya kaldığından özellikle kızına karşı oldukça korumacı bir tavır takınmaktadır.

Lise Devriyesi dizisi karakterleri

Işıl Yılmaz (Bahar Şahin)

Emniyet amiri Necdet Yılmaz'ın gözünden sakındığı kızı Işıl başına buyruk, kendi bildiğini okuyan bir gençtir. Kendine güveniyle her işin altından kolayca çıkabilecek bir karaktere sahiptir.

Yiğit Doğrusöz (Ozan Dolunay)

İdealist bir polis yardımcısı olan Yiğit, polisliğe yine bir polis olan babasına olan hayranlığı nedeniyle başlamıştır. Her şeye önceden hazırlanan Yiğit, temizliğe ve düzene büyük önem vermektedir.

Fırat Soyer (İsmail Ege Şaşmaz)

Lisede popüler olan o sıradan çocuklardan birisidir. Ancak aslında babası sıradan bir adam değildir. Kalifiye bir mafya babası olan Çetin Soyer'in oğludur. Işıl'ın babası Necdet Yılmaz, Çetin Soyer'in peşindedir.

Lise Devriyesi Oyuncuları

Lise Devriyesi . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Yahya Samancı
Yapım
2017 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Lise Devriyesi Son Bölüm Fragmanı

1