Leyla İle Mecnun 98. Bölüm Fragmanı

Leyla İle Mecnun 98. Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Eyüp Boz, Murat Onbul, Onur Ünlü, Yüksel Aksu
Yapım
2011 / Türkiye
Yayın Tarihi
13 Mayıs Pazartesi
Oyuncular
Müge Boz, Ali Atay, Asuman Dabak, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Ayşe Selen, Serkan Keskin, Mehmet Usta, Ege Tanman, Zeynep Çamcı

Bu fragman 3.027 kez izlendi.

Leyla İle Mecnun Konusu

Eflatun Film'in hazırladığı ve 9 Şubat 2011 tarihinde TRT 1'de yayınlanmaya başlayan Leyla ile Mecnun, absürt komedi denince akla gelen ilk dizilerden birisidir. Senaryosunu Burak Aksak'ın yazdığı dizinin yönetmenliğini Onur Ünlü, Eyüp Boz ve Murat Onbul yapmıştır. Başrollerde ise Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant ve Köksal Engür yer almıştır. İlerleyen sezonlarda oyuncu kadrosuna Müge Boz, Zeynep Birçam ve Melis Birkan'da katılmıştır. 3 sezon devam eden Leyla ile Mecnun, 18 Haziran 2013 tarihinde yayınlanan 104. bölümünün ardından TRT 1 tarafından iptal edilmiştir. Final yapma imkanı bulamayan dizinin nasıl sona erdiği ise Star TV'de yayınlanan ve yine aynı ekibin yer aldığı Ben de Özledim dizisinde açıklanmıştır.

Leyla ile Mecnun dizisinin konusu

Mecnun kendisiyle aynı gün aynı hastanede doğan ve zengin bir ailenin kızı olan Leyla'yı yıllar sonra görüp ilk görüşte aşık olur. Böylece dizi tam da bu anda başlar. Mecnun'un en büyük isteği Leyla'ya kavuşmaktır ancak işi hiç de kolay değildir. Zengin ve şımarık Arda'da Leyla'ya aşıktır. Hayatı boyunca istediği her şeyi elde etmiş olan Arda sadece Leyla'yı elde edememiştir. Hal böyle olunca Mecnun, Leyla için sık sık Arda ile karşı karşıya gelir. Ayrıca Arda'nın gizemli babası da oğlunun bu isteğini gerçekleştirmek için gizli oyunlar çevirmektedir. Mecnun'a en büyük desteği dostları İsmail, Yavuz, Erdal, Aksakallı Dede ve babası İskender vermektedir. Mecnun ve dostlarının Kireçburnu'ndaki maceralarını gördüğümüz dizide tüm bunlar kendine has bir dille izleyiciye aktarılıyor.

Leyle ile Mecnun karakterleri

Ali Atay - Mecnun Çınar

Bir açıköğretim öğrencisi olan Mecnun, matematik dersini verememesinden dolayı mezun olamamaktadır. Babası İskender, Aksakallı Dede ve Azsakallı Dede ile beraber yaşamaktadır. Aşık olduğu Leyla'ya kavuşmak ister ancak adı boşunan Mecnun değildir, aşkından çölleri aşmak zorundadır. Leyla'ya aşık olan Arda ile bir rekabetin içindedir. Tüm dostları Leyla'ya kabuşabilmesi için Mecnun'a yardım etmektedir. Özellikle asasıyla meşhur Aksakallı dede.

Ezgi Asaroğlu - Leyla Yılmaz

Zengin bir ailenin kızı olan Leyla, Mecnun'un aşık olduğu kızdır. Mecnun ile aynı hastanede doğmuştur.

Serkan Keskin - İsmail Abi

Mecnun'un en yakın dostu, İsmail abisi. Oldukça renkli bir kişiliğe sahiptir. Bu durum pullu ceket ve pantolonlarıyla giyimine de yansımaktadır. Sürekli hayalindeki işi arar ama bir türlü umduğunu bulamaz. Saf, kandırılması kolay bir yapısı vardır. Bir çay aşığı olan İsmail'in en sevdiği aktivite Erdal Bakkal'da çay içmektir. Çocukluğundan bu yana sahilde babasını getirecek kuru yük gemisini bekler. O geminin bir gün geleceğinden emindir.

Cengiz Bozkurt - Erdal Bakkal

Mahallenin bakkalı olan Erdal, paragöz ve bencil bir insandır. Evinin altında küçük bir bakkal dükkanı vardır. Alışılagelmiş bakkallardan farklı olarak döner ve çay servisi yapar. Mesai saatlerinde üzerindeki aşçı ceketini çıkarmaz. Mecnun ve dostları çayı Erdal Bakkal'dan içer. Çok nadir de olsa şikayet ede ede dostlarına yardım eder. Tam bir kötümserdir. Olayların en kötü haliyle gerçekleşeceğine inanır.

Köksal Engür - Aksakallı Dede

Mecnun'u yönlendiren kişidir. Bilge, sevecen ve bir o kadar aksidir. İnsanların rüyalarına girerek onlara yardımcı olur ve loto rakamları fısıldar. Ayrıca sihirli bir bastonu vardır. Rüyasına girmesinin ardından Mecnun'un odasına yerleşmiştir.

Ahmet Mümtaz Taylan - İskender Çınar

Mecnun'un babası olan İskender, sabırla oğlunun mezun olmasını beklemektedir. Çabuk sinirlenir ve tam bir telaşe memurudur. Taksicilik yapan İskender'in başı arabalarla derttedir. 

Osman Sonant - Hırsız Yavuz

Ekmeğinin peşinde bir hırsız olan Yavuz, kendini performans sanatçısı olarak tanımlar. Özellikle plazma televizyonlara büyük ilgi duyar. Hırsızlık yapsın yapmasın her eve pencereden girmek gibi bir alışkanlığı vardır. Her zaman olduğu gibi performansını sergilemek için girdiği bir evde Zeynep ile karşılaşır. Görme engelli olan Zeynep, Yavuz'u fark etmez. Yavuz, Zeynep'ten etkilenir ve onu korumaya kendini adar. Tüm bunların yanında bir edebiyatseverdir. Zeynep'e kitaplar ve şiirler okur.


Leyla İle Mecnun 98. Bölüm Özeti


Trt 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşan ve her bölümü ilgiyle izlenen, Leyla İle Mecnun 98. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümü 13 Mayıs 2013, Pazartesi akşamı yayınlanacak. Leyla İle Mecnun yeni bölüm fragmanı yine birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

Senaryosu Burak Aksak tarafından kaleme alınan, Müge Boz,Ali Atay ,Asuman Dabak ,Ahmet Mümtaz Taylan,Cengiz Bozkurt, Ayşe Selen ,Serkan Keskin ,Mehmet Usta ,Ege Tanman ,Zeynep Çamcı gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan Leyla İle Mecnun dizisinin son bölüm fragmanı ve dizi hakkında merak edilen tüm detaylar internet sitemizde

Leyla İle Mecnun Oyuncuları

Ahmet Mümtaz Taylan
Ahmet Mümtaz Taylan
Ege Tanman
Ege Tanman
Cengiz Bozkurt
Cengiz Bozkurt
Ali Atay
Ali Atay
Asuman Dabak
Asuman Dabak
Serkan Keskin
Serkan Keskin
Ayşe Selen
Ayşe Selen
Müge Boz
Müge Boz
Mehmet Usta
Mehmet Usta
Zeynep Çamcı
Zeynep Çamcı