Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. Bölüm Fragmanı

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Sedat İnci
Yapım
2023 / Türkiye
Yayın Tarihi
27 Kasım Pazartesi
Oyuncular
Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız

Bu fragman 239 kez izlendi.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Konusu

TRT 1 in yeni sezon dizilerinden olan Fatihi Selahaddin Eyyubi 13 Kasım 2023 Pazartesi saat 20.00 de seyircisi ile buluşacak. Esasında Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğinde olan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin senaryosunu Serdar Özönalan kaleme alıyor. Akli Film imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci oturuyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi nerede çekiliyor?

Çekimler için dev platformların kurulduğu Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi Marmara Bölgemizin Kocaeli ilinin şirin ilçesi Gebze de çekiliyor. Tarihi ve mistik havayı yansıtması adına hiçbir prodüksüyondan kaçınılmayan dizinin çekimlerinin İstanbul a yakın olması da dizi ekibini rahatlatıyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin konusu

12. yüzyılın son çeyreğine odaklanan dizi tarihe damga vurmuş olan Selahaddin Eyyubi nin hayatını işliyor. Haçlı seferlerine başarı ile karşı koyan ve üç din için de kutsal olan Kudüs şehrini 1187 yılında fetheden ünlü komutan 1171 de Fatimi Devletini yıkarak kendi hükümdarlığını ilan etti. Vefat ettiği 1193 tarihine kadar başarıdan başarıya koşan Eyyubi Devletinin kurucusu Selahaddin Eyyubi nin kabri Suriye nin başkenti olan Şam Emeviye Camisinin bahçesindeki türbede bulunmaktadır. Dizinin konusu olarak Selahaddin Eyyubi nin hayatı merkeze alınsa da o dönem olaylarına ve tarihi şahsiyetlerine de mercek tutuluyor. zellikle 3. Haçlı seferine karşı başarılı bir müdafa göstermesi, ayrıca Kudüsü fethetmesi bütün İslam aleminde büyük yankı uyandırdı. Müslüman aleminin kalbini fetheden büyük komutanın kahramanlığını sadece doğu dünyası değil batı alemi de takdirle karşılamaktadır. 

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi  oyuncu kadrosu

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken TRT 1 in iddialı yeni sezon dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi  dizisinin oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri şu şekilde : Ali Ersan Duru(Turanşah), Baran Andıç(Ali), Dilin Döğer(Süreyya), Doğan Bayraktar(Ahmed), Ece Özdikici(Berra), Ekin Türkmen(Melike), Erdinç Gülener(Ömer Mella), Hakan Vanlı(Emir Reyhani), Kaan Çakır (Nusreddin), Kağan Uluca (Baldvin), Mehmet Ali Nuroğlu (Nureddin Zengi), Murat Han (Gabriel), Özgür Cem Tuğluk (Pars), Seda Yıldız (Necmeddin Eyyub), Sezgin Erdemir (Şirkuh), Tuvana Türkay (Viktoria), Uğur Güneş (Selahattin Eyyubi), Zeynep Kumral (Fatma)


Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. Bölüm Özeti


Trt 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşan ve her bölümü ilgiyle izlenen, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümü 27 Kasım 2023, Pazartesi akşamı yayınlanacak. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölüm fragmanı yine birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

Senaryosu Serdar Özönalan tarafından kaleme alınan, Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin son bölüm fragmanı ve dizi hakkında merak edilen tüm detaylar internet sitemizde

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Oyuncuları

Ekin Türkmen kimdir?
Ekin Türkmen
Mehmet Ali Nuroğlu kimdir?
Mehmet Ali Nuroğlu
Erdinç Gülener kimdir?
Erdinç Gülener
Kaan Çakır kimdir?
Kaan Çakır
Tuvana Türkay kimdir?
Tuvana Türkay
Gökçe Akyıldız kimdir?
Gökçe Akyıldız