Küçük Kadınlar Fragmanı

Küçük Kadınlar; 1868 ve 1869 yılları arasında yazılan"Meg, Jo, Beth and Amy" isimli romandan uyarlanan Türk dizisidir. Yapımcılığı D Productions tarafından üstlenilen dizinin konusu yazılırken kitaba sağdık kalmış ancak hikayede bir takım değişiklikler yapılmıştır. İlk bölümüyle 10 Haziran 2008 Salı günü Kanal D ekranlarında başlayan dizi, 78 bölüm yayınlandıktan sonra Star TV'ye transfer olmuş, 13 Mart 2011 Pazar günü yayınlanan 120. bölümüyle ekran macerasını sonlandırmıştır.

Senaryosu Deniz Akçay tarafından kaleme alınan dizinin yapımcılığını Star TV'ye transfer olduktan sonra Ayşe Durmaz üstlendi. Özge Borak, Hande Soral, Fulya Zenginer gibi genç oyuncuların yer aldığı dizide, Ekin Türkmen, Elit İşcan, Selim Ilgar, Ali İl, Birsel Dürültü, Ahmet Tansu Taşanlar, Nur Hayat Boz, Kıvanç Kasabalı, Ahmet Levendoğlu, Burak Sağyaşar, Simge Selçuk, Hülya Şen, Cevdet Arıcılar, Ayşegül Günay ve Duygu Keser gibi başarılı oyuncularda rol aldı.

KÜÇÜK KADINLAR KONUSU

Senaryo her ne kadar "Meg, Jo, Beth and Amy" isimli romandan uyarlanmış olsa da karakterler ve dizi konusu kitapla birebir diziye yansıtılmadı. Kitapta üç kardeşin hayat hikayesi anlatılırken Küçük Kadınlar'da 5 kız kardeşin hayatı kaleme alındı.

Nalan ve Mustafa, geçimlerini bir köşkün bekçiliğini yaparak sağlamakta ve Elif, Armağan, Yeliz, Bilge ve Cansu isminde 5 çocuğuyla birlikte köşkte kendilerine verilen bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Nalan, köşkün işleri dışında terzilik yaparak para kazanmaya çalışırken, Mustafa ise dönem dönem uzun yol şoförlüğü yapmaktadır.

Elif (Ekin Türkmen), 20 yaşında, Hukuk Fakültesi 2. sınıf okumaktadır. Tek hayali başarılı bir hukukçu olup, kardeşlerine ve ailesine güzel bir gelecek sunabilmektir.

Armağan (Hande Soral) 17 yaşındadır. Yakın çevresi ona "Armi" diye hitap eder. Ergenliği henüz atlatamayan Armağan, Elif'in en büyük destekçisi olacaktır.

Yeliz (Fulya Zenginer) 15 yaşındadır. Durumlarının kötü olduğunu okuldaki arkadaşlarından gizlemekte, rezil olmaktan korkmaktadır.

Bilge (Elit İşcan) 12 yaşında. Ailenin en sessiz bireyi. Yaşı küçük olmasına rağmen ablası Yeliz'den daha olgun. Kitap okumayı çok seviyor. Bilge büyük bir hastalıkla mücadele etmektedir.

Cansu (Selin Ilgar) 6 yaşında. Ailenin en küçüğü, neşe kaynağı.

Küçük Kadınlar; Elif, Armağan, Yeliz, Bilge ve Cansu'nun anne ve babalarını korkunç bir şekilde kaybetmelerini, kötü kaderlerine rağmen, hiç bir zaman umutlarını kaybetmeden, birbirlerine kenetlenerek, kaderlerine karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Küçük Kadınlar Oyuncuları

Küçük Kadınlar . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Hakan Arslan
Yapım
2008 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Kanal D

Küçük Kadınlar Son Bölüm Fragmanı

1