Koyu Kırmızı Fragmanı

Herkesin hayatından bir parça bulabileceği bir dizi olan Koyu Kırmızı dizisinde bir çok konuya değinilmektedir. Ana temada tutkulu bir aşkın, karşılıksız sevginin, her daim yapılan ve sonu gelmeyen fedakarlıklardan ve asla son bulmayan bencilliklerden bahsedilmektedir. Dizi İstanbul'da başlamakta ve orada ki bir mahallede geçmektedir. O mahallede yaşayan herkesin kendisine has bir hayat hikayesi ve hayata tutunma çabaları vardır. Hayatta kalmak için çalışıp çabalamak ve pes etmemek artık onların hayat prensibi haline gelmiştir. İşte o zor hayatlardan biri de Cemilin kidir. Onu bu hayata bağlayan bir tek kimse vardır oda biricik kız kardeşidir. Anne ve babasının ölümünün ardından kız kardeşine sahip çıkmış öğretmenlik yaparak ona hem anne hem de baba olmak için çabalamıştır. Ne yazık ki Cemil'in kız kardeşi böbrek hastasıdır. Onun bu hastalıkla başa çıkabilmesi, iyileşebilmesi için yapmadığı şey kalmamıştır. Anne ve babasının ona emaneti olan biricik kız kardeşini hayatta tutmak ve iyi olmasını sağlamak adeta onun boynunun borcudur. İşte buna bir çare olmak adına kanını satarak donörlük de yapmaktadır. Ümit ile tanışmasının ardından bambaşka bir hayata başlayacaktır.

Yapımını TMC Yapım şirketinin, yayınını ise Star Tv'nin yaptığı Koyu Kırmızı dizisi, ilk olarak 7 Ocak 2012 tarihinde seyirciye sunulmuştur. Aksiyon ve drama türündedir. Dizinin yapımcılığını Güzide Balcı üstlenmektedir.Yönetmen koltuğuna Gökhan Horzum, Gülden Çakır, Gülcan Yurt ve Meriç Öz'ün oturduğu dizinin, senaryosu ise Atıl İnaç ve Uaş İnaç tarafından kaleme alınmaktadır. Başrollerini Özgü Namal ve Ozan Güven'in paylaştığı Koyu Kırmızısı dizisinde ayrıca Muhammet Uzuner, İpek Bilgin, Zeynep Özder, Engin Hepileri, Çağlar Çorumlu, Ceren Soylu, Şebnem Köstem, Metin Belgin, Elif Sönmez, Mehmet Bozdoğan ve Sinem İslamoğlu gibi başarılı isimler de yer almaktadır. Toplamda 13 bölüm seyirci karşısına geçen dizi reytinglerde istenilen başarıyı gösterememesinin ardından 13 Nisan 2012 tarihinde final bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

Koyu Kırmızı Dizisi Karakterleri

Cemil (Ozan Güven): Öğretmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda hasta kardeşine bakabilmek için kanını satarak donörlük de yapmaktadır. Tüm hayatını kız kardeşine adamaktadır.

Ümit (Özgü Namal): Varlıklı bir ailenin bir kızıdır. Oldukça inatçı ve zıt bir karakterdir. Cemil ile tanışmasının ardından tüm hayatı değişecektir.
 

Koyu Kırmızı Oyuncuları

Koyu Kırmızı . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Gökhan Horzum, Gülden Çakır, Gürcan Yurt, Meriç Öz
Yapım
2012 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Star Tv

Koyu Kırmızı Son Bölüm Fragmanı

1 2 »