Kızılelma Fragmanı

Trt 1 ekranlarında seyirci ile buluşan proje'de yönetmen koltuğunda ve senaryosunda Osman Sınav bulunmakta. Türkiyenin genel asayişini ve yürütme sistemini anlatan dizide 2 sezon 28 bölüm sürebildi. 

Dizinin başrollerinde Furkan Palalı,  Pelin Akil, Zeynep Eronat, Erdal Cindoruk, Miraç Eronat, Rahmi Dilligil, Adnan Biricik, Osman Karagöz yer almakta. 

KIZILELMA KONUSU

Urfa Ceylanpınar'da ülkenin sıfır noktasında gerçekleştirilen bir saldırıda nöbette bulunan iki asker. Ve askerlerden birinin çevikliği ile durdurulan bir saldırı. Daha sonra bu askerin muayene için gittiği hastanenin kapısında medyaların karşısında tek bir kelime söyler. Ülken için Yaşa ve Vatanın için öl. Elini yumruk yapıp yukarı kaldırır. 

Bunu yapan bu koca yürekli kahraman askerin adı Murat'tır. Murat Altay. Murat askerin söylediği bu kelimeler tüm medya kanallarında sayfa sayfa dolaşırken Milli İstihbarat Tim'i yani MİT'in genel başkanı Meryem hanımın beynine işler bu kısacık ama yüreklerindeki aşkı anlatan cümle. 

Meryem Hanım hemen araştırır ve aynı gün içinde soluğu Urfa'da alır. Askerin karşısına çıkar ona hayatının teklifinde bulunur. Mit'e katılıp canını bu Tim'e adamak. Murta asker kabul eder. 

Artık Murat'ın hayatında bambaşka sorumluluk, Vatan aşkının, görev azminin omzundaki şekillenmiş hali vardır. Murat asker ilk görev günün de ülkenin başına gelen elim olay karşısında canını ortaya koyacak ve aşkı için ölecek midir?

KIZILELMA OYUNCU KADROSU

Murat Altay  (Furkan Palalı)

Dizideki Kahraman Türk askerini canlandırmaktadır. Bu ülkeyi bir sevgili olarak gören ve canını vatanına adamış bir genç. 

 

Kızılelma Oyuncuları

Kızılelma . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Osman Sınav
Yapım
2014 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Trt 1

Kızılelma Son Bölüm Fragmanı

1 2 »