Kiraz Mevsimi Fragmanı

Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu'nun başrolünü paylaştığı Kiraz Mevsimi dizisi Süreç Film tarafından 2014 yılında Fox TV için hazırlandı. En sevilen romantik komedi dizileri arasına adını başarıyla yazdıran dizi, ilk bölümüyle 4 Temmuz 2014 tarihinde izleyiciyle buluştu. Daha ilk bölümleriyle yaz sezonunda adından söz ettirmeyi başaran dizi reytinglerde yakaladığı başarıyla gelecek sezonda ekranlarda olacağının sinyalini veriyordu ki öyle de oldu. İlk sezonuyla reytinglerde yüksek izlenme oranları elde ede dizi, çoğu yaz dizisinde de olduğu gibi senaryo geliştirilemediği için izleyiciyi kaybetti ve reytinglerde ciddi kayıplar yaşadı. Yapılan hamleler karşısında izlenme oranları iyileştirilemeyen dizi 59. bölümüyle 28 Kasım 2015 tarihinde ekranlara veda etti.

İlk sezonuyla büyük çıkış yakalayan Kiraz Mevsimi dizisi 2014 yılında Google'da en çok aranan dizi olurken, İtalya'da yayınlanan ilk Türk dizisi oldu.

Yapımını Süreç Film'in yapımcılığını ise Ali Gündoğdu'nun üstlendiği Kiraz Mevsimi dizisinin senaryosu Fethi Kantarcı tarafından kaleme alındı. Yönetmen koltuğunda Eda Teksöz'ün yer aldığı dizide Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu başrolü paylaştı. Genç oyunculara Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya, Nihal Işıksaçan, Serkan Börekyemez, Fatma Toptaş, Aras Aydın, Neslihan Yeldan, Ayşegül Ünsal, Hakan Çimenser, Atilla Saral ve Nil Özkul gibi başarılı oyuncular eşlik ettiler.

KİRAZ MEVSİMİ KONUSU

Hayali başarılı bir moda tasarımcısı olmak olan Öykü (Özge Gürel), 22 yaşında, sakar ve bir o kadar da başarılı genç kızdır. Öykü'nün babası o henüz çok küçük yaşlardayken ailesini terk etmiş ve bir daha geri dönmemiştir. Hayata bir sıfır geride başlayan Öykü, hiç bir olumsuzlukta pes etmemiş ve her zaman mücadele etmeyi tercih etmiştir. Her koşulta annesinin en büyük destekçisi olmuştur. Üniversite öğrencisi olan Öykü'nün en büyük hayali, moda sektörüne yön veren Önem Dinçer gibi başarılı bir moda tasarımcısı olmaktır.

Öykü'nün kalbi, en yakın arkadaşı Burcu'nun (Nihal Işıksaçan) abisi Mete (Dağhan Külegeç) için çarpmaktadır. Duygularını yıllardır kendi içinde yaşamış, Mete'ye duyduğu aşktan hiç kimseye bahsetmemiş ve bir gün Mete'nin mahalle arkadaşı Şeyma (Nilperi Şahinkaya) ile sevgili olduğunda büyük üzüntü yaşamış ve duygularının içine gömmüştür. Öykü, çizimlerini Önem'e ulaştırmak için çok çaba sarfeder, nihayetinde çabaları işe yarar ve Önem'in dikkatini çekmeyi başarır.

Gelişen olaylar sonucunda Öykü, Ayaz (Serkan Çayoğlu) ile karşılaşır. Çapkınlığıyla bilinen Ayaz, daha ilk karşılaşmada Öykü'den etkilenmiştir. Birbirleriyle tamamen zıt karakterlere sahip olan Öykü ve Ayaz'ı kader bir çok kez biraraya getirecek ve ikili hiç istememelerine rağmen çevresindekilere sevgili rolü yapmak zorunda kalacak.

Öykü ve Ayaz arasındaki bu aşk oyunu, zamanla gerçeğe dönüşecek ve ikili her türlü zorluğa rağmen birbirlerini asla bırakmayacaklar.

Kiraz Mevsimi Oyuncuları

Kiraz Mevsimi . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Filiz Gülmez Pakman
Yapım
2014 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
Fox Tv

Kiraz Mevsimi Son Bölüm Fragmanı

1 2 3 4 5 »