Kasaba Fragmanı

Yapımcılığını SİS Yapım'ın üstlendiği Kasaba dizisi 2009 ve 2010 yılları arasında Atv ekranlarında yayınlandı. Kasaba dizisinin yönetmen koltuğunda Cevdet Mercan oturdu. Dizinin senaristliğini Neşe Cehiz, Kuledibi Senaryo Grubu ve Mümtazer Türköne yaptı.

4 Kasım 2009 tarihinden itibaren izleyicisiyle buluşmaya başlayan Kasaba dizisi 20 bölüm boyunca ekranlarda kaldı. 11 Mart 2010 tarihinde yayınlanan bölümüyle final yaparak ekranlara veda etti.

Kasaba dizisinin oyuncu kadrosunda Talat Bulut, Murat Ünalmış, Lale Yavaş, Nur Sürer, Bülent Kayabaş, Alpay İzbırak, Erdol Demiröz, Tülay Bursa, Çağla Çakar, Nur Erkul, Murat Tüzün, Melih Selçuk, Öykü Çelik, Barış Işık, İdil Vural, Serdal Genç, Demet İyigün, Didem Balçın, Banu Özdemir, Ergun Doğmacı, İbrahim Bozgüney, Bülent Düzgünoğlu, Ferda Işıl gibi isimler yer aldı.

Kasaba dizisi konusu

Yağmur'un güzel  bir hayatı vardır. Antakya'da yaşayan ailesi hayli zengindir. İtalya'da yaşamını sürdüren Yağmur, Antakya'dan şok edici haberler alır. Gelen haberlere göre kanser hastası ablası yaşamını yitirmiştir. Ayrıca ablasının eşi şirketi batırmıştır. Aldığı haberlerin ardından hemen İtalya'dan Türkiye'ye hareket eder. Geldiğinde her şey birbirine karışmıştır bile. Yağmur, Antakya'ya varınca yeğenini Eylül'ü bir başına bulur ve onu hemen koruma altına alır. Önce annesini ölümü ve sonrasında babasının hapse girmesiyle Eylül'ün teyzesi Yağmur'dan başka kimsesi kalmaz. Şirketin batmasıyla pek çok kişi borçlarının geri dönmesi için Yağmur'un başına üşüşecektir. Neredeyse tüm malvarlıkları icralık olmuştur. Şirket avukatları sadece tek bir arsayı kurtarabilmiştir. Tapuyu bir şekilde Yağmur'a ulaştırırlar. Yağmur bu arsayı öfkeli alacaklılarda gizlice yapmak zorundadır. Yeğeni Eylül'ü de alarak arsanın bulunduğu kasabaya doğru yola koyulurlar. Yoldayken çok tehlikeli bir kazanın içinde bulurlar kendilerini. Mevsimlik işçi taşıyan iki minibüs çarpışırken Yağmur ve Eylül bu kazanın ortasında olmaların karşın yara almadan kurtulurlar. Bu işçilerden yaralananlar kasabadaki hastaneye götürülürken diğer işçiler de kasabada konaklayacaktır. İşçilerin lideri konumunda bulunan Haydar ve Yağmur arasında zamanla bir elektriklenme oluşacaktır.

Kasabada arsayı satmak isteyen Yağmur, arsaya bir talip bulur. Davutoğlu adındaki tüccar arsaya taliptir ancak arsanın değerinin çok altında bir fiyat verir. Bu fiyatı gören Yağmur arsayı satmaktan vazgeçer. Yağmur kasabada kalan işçilere de sahip çıkar. İstediğini alamayan tüccar kasabalıları Yağmur ve mevsimlik işçilere karşı kışkırtır. Öte yandan Davutoğlu'nun kardeşi Mümtaz ile tanışan Yağmur, zamanla onunla da yakınlaşacaktır. Ancak zamanla bir tercih yapmak zorunda kalacaktır.

Kasaba Oyuncuları

Kasaba . Bölüm Fragmanı Fragmanı
Yönetmen
Cevdet Mercan
Yapım
2009 / Türkiye
Yayınlandığı Kanal
atv

Kasaba Son Bölüm Fragmanı

1